Հայաստանում Վրաստանի մշակույթի օրեր կանցկացվեն - Mediamax.am
Դրանց ծրագիրը քննարկել են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը եւ Վրաստանի դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեին:
Նախարարն ասել է, որ մշակույթի օրերի կազմակերպումը կամրապնդի երկու երկրների բարեկամական հարաբերություններն ու մշակութային երկխոսությունը։
Դեսպանը տեղեկացրել է, որ մշակույթի օրերի շրջանակում նախատեսվում են մի շարք միջոցառումներ՝ վրացի կատարողների, երաժշտական խմբերի, պարային համույթների մասնակցությամբ:
ԿԳՄՍ նախարարը կարեւորել է նաեւ Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ երիտասարդական համաժողովների կազմակերպումը՝ ընդգծելով երկու երկրների երիտասարդների շփման եւ երկխոսության զարգացման, բարեկամական կապերի ամրապնդման եւ համատեղ նոր նախաձեռնությունների իրականացման կարեւորությունը:

В Армении пройдут Дни грузинской культуры - Mediamax.am
Их программу обсудили министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян и посол Грузии Георгий Шарвашидзе.
Министр заявила, что проведение Дней укрепит доброседские отношения и культурный диалог между двумя странами.
Посол сообщил, что в рамках дней культуры запланирован ряд мероприятий с участием грузинских исполнителей, музыкальных коллективов и танцевальных ансамблей.
Министр заявила также о важности организации молодежных форумов между Арменией и Грузией в контексте развития контактов и диалога между молодежью двух стран, укрепления дружеских связей и реализации новых совместных инициатив.