Արարատ Միրզոյանը Հռոմի Պապին է փոխանցել ՀՀ վարչապետի ուղերձը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Նորին Սրբություն Ֆրանցիսկոս Պապն ընդունել է պաշտոնական այցով Վատիկանում գտնվող Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանին։
ԱԳՆ-ից հաղորդում են, որ նախարարը երախտագիտություն է հայտնել է 44-օրյա պատերազմի եւ հաջորդած շրջանում Հռոմի Պապի կողմից հնչեցրած խաղաղության բազմաթիվ ուղերձների եւ կոչերի համար։
Արարատ Միրզոյանը Նորին Սրբությանն է ներկայացրել տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակը՝ ընդգծելով հումանիտար հարցերի հասցեագրման կարեւորությունը, եւ այս առթիվ Հռոմի Պապին է փոխանցել ՀՀ վարչապետի ուղերձը, ասված է հաղորդագրության մեջ:

Арарат Мирзоян передал Папе Римскому послание Пашиняна - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Папа Римский Франциск принял находящегося с официальным визитом в Ватикане министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна.
Пресс-служба МИД сообщает, что министр выразил благодарность за многочисленные послания и призывы к миру, с которыми Папа Римский выступал в ходе 44-дневной войны и в последующий период.
«Арарат Мирзоян представил сложившуюся в регионе ситуацию, подчеркнув важность адресного решения гуманитарных вопросов и передал Папе Римскому послание премьер-министра Армении», - говорится в сообщении.