Ռուբեն Վարդանյան. «Խաղաղության երաշխավորը ազգ-բանակ դառնալն է» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հանրային գործիչ Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ Ադրբեջանի «հերթական ագրեսիան ցույց է տալիս, որ ոչ մի պայմանագիր մեզ չի կարող պաշտպանել, եթե մենք ուժեղ չենք ու բոլորս միասին ոտքի չենք կանգնելու՝ մեր հայրենիքը պաշտպանելու»։
«Ցավոք, հարևան երկիրը չի ցանկանում գիտակցել, որ պատերազմը հարցի լուծում չէ։  Նրանք այդպես էլ պատմությունից դասեր չեն քաղել ու հիմարաբար կարծում են, որ ուժի կիրառումով կարող են խաղաղություն ստանալ։ Նրանք փորձում են մեզ  ճնշել ու իրենց պահանջները պարտադրել՝ չհասկանալով, որ մշտական ագրեսիան  բերելու է նրան, որ մենք ասիմետրիկ պատասխան ենք տալու։
Խաղաղության և անվտանգության թիվ մեկ երաշխավորը ողջ ժողովրդի՝ բանակի հետ միասնությունն է, ազգ-բանակ դառնալը։ Պետք է սթափվել վերջապես, մենք չպետք է անտարբեր մնանք մեր Հայրենիքի ճակատագրի նկատմամբ։ Մենք նորօրյա Սարդարապատի շեմին ենք, և միայն միավորվելով ու մեկ բռունցք դառնալով կարող ենք պաշտպանել մեր ազատությունն ու մեր հողի վրա ապրելու իրավունքը։ Ո'ւժ ու վճառականություն բոլորիս», - հայտարարել է Վարդանյանը:

Рубен Варданян: «Гарантом мира может быть только нация-армия» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Общественный деятель Рубен Варданян заявил, что «очередная агрессия Азербайджана демонстрирует, что никакой [мирный] договор не может нас защитить, если мы не будем сильны и не встанем все вместе на защиту нашей родины».
«К сожалению, соседняя страна не хочет осознавать, что война - не решение вопроса. Они не извлекли уроков из истории и по глупости думают, что могут добиться мира, применив силу. Они пытаются угнетать нас и навязывать свои требования, не понимая, что постоянная агрессия приведет к тому, что мы дадим асимметричный ответ.
Гарантом мира и безопасности номер один является единство всей нации с армией, превращение в нацию-армию. Надо наконец протрезветь, не оставаться равнодушными к судьбе нашей Родины. Только объединившись и став единым кулаком, мы сможем защитить свою свободу и право жить на нашей земле. Сил и решимости всем нам», - заявил Варданян.