«Մոսկվայում տեղի ունեցած միջոցառումը կապ չունի Լսարանի հետ»
Ս.թ. օգոստոսի 31-ին Mediamax.am կայքում հրապարակվել էր Главное на «Лсаране» - невероятная атмосфера открытости հոդվածը, որը պատրաստվել էր Ագնեսա Սարգսյանից վերցված հարցազրույցի հիման վրա: Հոդվածը հանդիսանում է Ագնեսա Սարգսյանի ուղիղ խոսքը, որի բովանդակությունը խմբագրական միջամտության չի ենթարկվել:
Հոդվածի առնչությամբ մեզ է դիմել Եվգենյա Տերյանը՝ առաջարկելով հրապարակել հետեւյալը.
«Հայտնում եմ, որ սույն թվականի սեպտեմբերին Մոսկվայում տեղի ունեցած միջոցառումը կապ չունի «Լսարանի» հետ: Նշված միջոցառման կազմակերպիչները առանց համապատասխան թույլտվության օգտագործում են «Լսարան» նախաձեռնության անվանումը և հին ապրանքային նշանը, մոլորության մեջ մտցնելով իրենց նախաձեռնության և «Լսարանի» հյուրերին: «Լսարանը» կանցկացվի Մոսկվայում սույն թվականի հոկտեմբերի 26-28-ին:
Նյութում նշվում է, որ Լսարանի հիմնադիրներից են Ագնեսա Սարգսյանը, Անահիտ Անտոնյանը եւ Եվգենիա Տերյանը: «Լսարանի» միակ հիմնադիրը Եվգենիա Տերյանն է, իսկ Ագնեսա Սարգսյանը և Անահիտ Անտոնյանը եղել են գործադիր կոմիտեի անդամներ:
Եվգենյա Տերյանը չի առանձնացել «Լսարանի» հանրությունից: Հակառակը,  Եվգենյա Տերյանը շարունակում է զբաղվել «Լսարանի» կազմակերպմամբ, որը կանցնի 2018 թ. հոկտեմբերի 26-28-ին: Ցավով ենք նշում, որ «Լսարանում» Եվգենյա Տերյանի դերի և ներգրավվածության մասին կեղծ տեղեկատվություն է տարածվում»:

«Состоявшееся в Москве мероприятие не имеет отношения к Лсарану» - Mediamax.am
31 августа c.г. на сайте Mediamax.am был опубликован материал «Главное на «Лсаране» - невероятная атмосфера открытости», подготовленный на основе интервью с Агнессой Саргсян. В материале представлена прямая речь Агнессы Саргсян, содержание которой не подвергалось редакционному вмешательству.
В связи с указанным материалом к нам обратилась Евгения Терян, предложив опубликовать следующее:
«Сообщаю, что состоявшееся в сентябре этого года в Москве мероприятие не имеет отношения к «Лсарану». Организаторы данного мероприятия без соответствующего разрешения используют название и старый логотип инициативы «Лсаран», вводя в заблуждение гостей своей инициативы и «Лсарана». «Лсаран» пройдет в Москве 26-28 октября этого года.
В материале отмечается, что основателями «Лсарана» являются Агнесса Саргсян, Анаит Антонян и Евгения Терян. Единственным основателем «Лсарана» является Евгения Терян, а Агнесса Саргсян и Анаит Антонян были членами исполнительного комитета.
Евгения Терян не отделялась от сообщества «Лсарана». Наоборот, Евгения Терян продолжает заниматься организацией «Лсарана», который пройдет 26-28 октября 2018 года в Москве. С сожалением отмечаем, что распространяется ложная информация