Զոյա Բարսեղյանը՝ կառավարության տեղեկատվության վարչության ղեկավար
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի պաշտոնակատար է նշանակվել Զոյա Բարսեղյանը:
Զոյա Բարսեղյանը լրագրության ու հանրային կապերի ոլորտում աշխատանքի մեծ փորձ ունի։ Բազային կրթությամբ լրագրող է։ Լրագրողական գործունեությունն սկսել է 1998 թվականից՝ աշխատելով «Նորաթերթ» օրաթերթում։  2000-2010 թվականներին աշխատել է  «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունում,  սկզբում՝ որպես լրագրող, 2004 թվականից՝ որպես փոխտնօրեն- գլխավոր խմբագիր։
2010-2014 թվականներին  եղել է ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության  Հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետը, 2014-2016 թվականներին ղեկավարել է  «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի Հանրային կապերի բաժինը։
2011-2013 թվականներին «Հանրային կապեր» է դասավանդել ԵՊՀ Ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետում։ Վերջին շրջանում որպես հանրային կապերի հարցերով խորհրդատու ներգրավված է  եղել միջազգային նախագծերում։
Զոյա Բարսեղյանն ավարտել է Հայաստանի պետական կառավարման ակադեմիան՝ ստանալով քաղաքագիտության մագիստրոսի որակավորում։ Ներկայում սովորում է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի մագիստրատուրայում:

Zoya Barsegyan is Armenian Government’s new Head of PR
Yerevan /Mediamax/. Zoya Barseghyan has been appointed Acting Head of Information and Public Relations Department of the Government of Armenia.
Zoya Barseghyan has vast experience in journalism and PR. She is a journalist by profession and began working in the field in 1998 at Noratert daily newspaper.  In 2000-2010, Ms Barseghyan worked in Armenpress news agency. She started as a journalist and continued as Vice Director and Chief Editor from 2004.
In 2010-2014, she headed PR Department of the Ministry of Territorial Administration of Armenia. In 2014-2016, she was Head of PR Department of the Initiatives for Development of Armenia (IDeA) Foundation.
In 2011-2013, Zoya Barseghyan taught Public Relations course at Faculty of Journalism of YSU. She was involved in several international projects as a PR consultant recently.
Zoya Barseghyan graduated from the Public Administration Academy of Armenia with the master’s degree in political science. She is currently on a master’s course at the American University of Armenia.