Զոյա Բարսեղյանը՝ կառավարության տեղեկատվության վարչության ղեկավար
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի պաշտոնակատար է նշանակվել Զոյա Բարսեղյանը:
Զոյա Բարսեղյանը լրագրության ու հանրային կապերի ոլորտում աշխատանքի մեծ փորձ ունի։ Բազային կրթությամբ լրագրող է։ Լրագրողական գործունեությունն սկսել է 1998 թվականից՝ աշխատելով «Նորաթերթ» օրաթերթում։  2000-2010 թվականներին աշխատել է  «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունում,  սկզբում՝ որպես լրագրող, 2004 թվականից՝ որպես փոխտնօրեն- գլխավոր խմբագիր։
2010-2014 թվականներին  եղել է ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության  Հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետը, 2014-2016 թվականներին ղեկավարել է  «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի Հանրային կապերի բաժինը։
2011-2013 թվականներին «Հանրային կապեր» է դասավանդել ԵՊՀ Ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետում։ Վերջին շրջանում որպես հանրային կապերի հարցերով խորհրդատու ներգրավված է  եղել միջազգային նախագծերում։
Զոյա Բարսեղյանն ավարտել է Հայաստանի պետական կառավարման ակադեմիան՝ ստանալով քաղաքագիտության մագիստրոսի որակավորում։ Ներկայում սովորում է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի մագիստրատուրայում:

Зоя Барсегян возглавила управление информации правительства Армении
Ереван /Медиамакс/. Исполнящей обязанности начальника управления информации и по связям с общественностью правительства Армении назначена Зоя Барсегян.
Зоя Барсегян имеет большой опыт работы в сфере журналистики и общественных связей.
Журналистскую деятельность начала в 1998 году, работая в газете «Норатерт». В 2000-2010 годах работала в информационном агентстве «Арменпресс», сначала в качестве журналиста, а с 2004 года - замдиректора-главного редактора.
В 2010-2014 годах была начальником отдела связей с общественностью министерства территориального управления Армении, в 2014-2016 годах руководила отделом общественных связей фонда «Инициативы развития Армении» (IDeA).
В 2011-2013 годах преподавала «Общественные связи» на факультете журналистики ЕГУ. В последнее время была вовлечена в международные проекты в качестве советника по вопросам общественных связей.
Зоя Барсегян окончила Академию государственного управления Армении, получив степень магистра политологии. В настоящее время учится в магистратуре Американского университета Армении.