«Լիդիանը» «լուրջ ներդրումներ է կատարում», ասել է Սերժ Սարգսյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանի հանքարդյունաբերության ոլորտում «Լիդիան Ինթերնեյշնլ» ընկերությունը «լուրջ ներդրումներ է կատարում, ինչը կարող է համագործակցության շատ լավ օրինակ հանդիսանալ»:
Նախագահն այդ մասին ասել է՝ հայ-ամերիկյան տնտեսական համագործակցության օրակարգի հարցերի շուրջ անցկացված խորհրդակցության ժամանակ:
«Այսօր Հայաստանում գործող ամերիկյան կապիտալի մասնակցությամբ 800-ից ավելի ընկերություններ կան: Էներգետիկայի ոլորտում մեր համագործակցությունը «Կոնտուր գլոբալ»-ի հետ պետք է որ լավ օրինակ հանդիսանա այլ էներգետիկ ընկերությունների համար: Հանքարդյունաբերության ոլորտում եւս «Լիդիան Ինթերնեյշնլը» լուրջ ներդրումներ է կատարում, ինչը նույնպես կարող է համագործակցության շատ լավ օրինակ հանդիսանալ: Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում վաղուց է ձեւավորվել համագործակցություն, եւ այն, ինչ ունենք այսօր այդ ոլորտում, իհարկե, գնահատելի է, բայց ներուժը շատ ավելին է», - ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян заявил сегодня, что в горнодобывающей сфере Армении компания «Лидиан Интернешнл» делает «серьезные инвестиции, что может служить хорошим примером сотрудничества».
Об этом президент заявил на совещании по вопросам повестки армяно-американского экономического сотрудничества.
«Сегодня в Армении есть более 800 компаний с участием американского капитала. Наше сотрудничество в сфере энергетики с «Контур глобал» должно служить хорошим примером для других энергетических компаний. В горнодобывающей сфере «Лидиан Интернешнл» также делает серьезные инвестиции, что также может быть хорошим примером сотрудничества. Сотрудничество в сфере информационных технологий сложилось давно и то, что имеем сейчас в этой сфере, конечно, ценно, но потенциал намного больше», - отметил Серж Саргсян.