«Տաշիր» խումբը Պոլիտեխնիկում Գերազանցության կենտրոն է բացել
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանում տեղի է ունեցել Գերազանցության կենտրոնի բացումը, որին մասնակցել է նաեւ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Կենտրոնը ստեղծվել է ֆրանսիական «Շնեյդեր էլեկտրիկ» ընկերության եւ ռուսական «Տաշիր» ընկերությունների խմբի համատեղ ջանքերով: Գերազանցության կենտրոնը Երեւանում բացվում է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի կազմում ընդգրկված «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության եւ ֆրանսիական կազմակերպության միջեւ Փարիզում համագործակցության հուշագրի ստորագրումից երեք ամիս անց, որը տեղի է ունեցել Սերժ Սարգսյանի՝ 2017թ. մարտին Ֆրանսիա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում:
Կենտրոնի բացմանը ներկա՝ «Տաշիր» խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը, ԱՊՀ երկրներում «Շնեյդեր էլեկտրիկ»-ի նախագահ Յոհան Վանդերպլայետսը, ՀԷՑ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Կարեն Դարբինյանը հավաստիացրել են, որ տասնյակ ուսանողներ ու երիտասարդ գիտնականներ հնարավորություն կունենան հմտություններ զարգացնել եւ ծանոթանալ էներգետիկայի ու ավտոմատացման ոլորտում ժամանակակից տեխնոլոգիաներին:

ГК «Ташир» открыла Центр отличия в Политехническом университете - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в Национальном политехническом университете состоялось открытие Центра отличия, на котором присутствовал президент Армении Серж Саргсян.
Центр создан совместными усилиями французской «Шнейдер электроник» и российской «Ташир».
Центр отличия открывается в Армении спустя три месяца после подписания в Париже меморандума о сотрудничестве между входящей в состав ГК «Ташир» компанией «Электросети Армении» и французской компанией, состоявшегося в рамках официального визита Сержа Саргсяна во Францию.
Присутствовавший на открытии центра директор группы компаний «Ташир» Самвел Карапетян, президент «Шнейдер электроник» в странах СНГ Йохан Вандерплайетс, председатель Совета директоров  ЗАО «ЭСА» Карен Дарбинян заверили, что десятки студентов и молодых ученых будут иметь возможность развивать навыки и знакомиться с современными технологиями в сфере энергетики и автоматизации.