Մեկնարկել է սիրիահայերի բժշկական աջակցության ծրագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Երեւանում մեկնարկել է «Հայաստանաբնակ կարիքավոր սիրիահայերի բժշկական աջակցություն» ծրագիրը:
Ծրագրի նախաձեռնողն ու աջակիցը Իզմիրլյան հիմնադրամն է: Ծրագիրը համաֆինանսավորվում է Իզմիրլյան հիմնադրամի եւ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի կողմից: Ծրագիրն իրականացնելու է Իզմիրյան բժշկական կենտրոնը՝ սիրիահայերին տրամադրելով հատուկ զեղչեր կենտրոնում գործող բոլոր բժշկական ծառայությունների համար:
Ծրագրի գործընկեր կառույցներն են՝ ՀՀ Սփյուռքի նախարարությունը, Հայկական բարեգործական ընդհանուր միությունը, «Սիրիահայերի հիմնախնդիրները համակարգող կենտրոն» հասարակական կազմակերպությունը, «ՀԱԼԷՊ» հայրենակցական բարեսիրական հասարակական կազմակերպությունը:

Yerevan /Mediamax/. Medical Aid to Needy Syrian-Armenians in Armenia program was launched today in Yerevan.
Izmirlian Foundation is the initiator and supporter of the program. The project is co-financed by Izmirlian Foundation and Mother See of Holy Etchmiadzin. Izmirlian Foundation will implement this program, which will provide special rates for Syrian Armenians on medical services at the center.
The partnering structures are Armenian Ministry of Diaspora, Armenian General Benevolent Union (AGBU), and Center for Coordination of Syrian-Armenians' Issues NGO, "Aleppo" Compatriotic Charitable Organization.