Վաղվա ՀՀ-ն պետք է լինի զարգացած ՏՏ տիրույթում, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՏՏ ոլորտում ՀՀ նախագահի 2016թ. կրթական պարգեւներին արժանացած ուսանողներին եւ աշակերտներին:
«Վաղվա Հայաստանը պետք է լինի ավելի կրթված, ժամանակի հետ համընթաց քայլող եւ բանիմաց ու ստեղծագործ քաղաքացիների ձեռքում: Վաղվա Հայաստանը պետք է լինի զարգացած տեղեկատվական աշխարհի տիրույթում: Մենք այլ ճանապարհ չունենք»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:
Նախագահը կոչ է արել երիտասարդներին լինել ավելի համարձակ եւ նախաձեռնող:
«Մենք այսօր ապրում ենք արագ զարգացող աշխարհում: Մենք ձեր տարիքում չգիտեինք, թե ինչպիսի՞ մասնագիտություններ են լինելու զարգացած տեխնոլոգիաների, համացանցի դարաշրջանում: Նույնն էլ լինելու է 20-30 տարի հետո: Դրան պետք է պատրաստ լինել, եւ վստահ եմ, որ դուք պատրաստ եք լինելու»,- հավելել է նախագահը:

Tomorrow’s Armenia should be in developed IT zone, Armenian President says - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan received today the students and school children, who won the Educational Award of the President of 2016.
“Armenia of tomorrow should be in the hands of more educated, competent and creative citizens, who keep up with the times. Armenia of tomorrow should be in the developed IT zone. There is no other way for us,” Serzh Sargsyan said.
President calls on young people to be bolder and more initiative.
“We live in the fast developing world nowadays. At your age we did not know what kind of professions the era of developed technologies and Internet would create. The same will happen in 20-30 years. We should be ready for that, and I am convinced that you will be ready,” Armenian President added.