Վաղվա ՀՀ-ն պետք է լինի զարգացած ՏՏ տիրույթում, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՏՏ ոլորտում ՀՀ նախագահի 2016թ. կրթական պարգեւներին արժանացած ուսանողներին եւ աշակերտներին:
«Վաղվա Հայաստանը պետք է լինի ավելի կրթված, ժամանակի հետ համընթաց քայլող եւ բանիմաց ու ստեղծագործ քաղաքացիների ձեռքում: Վաղվա Հայաստանը պետք է լինի զարգացած տեղեկատվական աշխարհի տիրույթում: Մենք այլ ճանապարհ չունենք»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:
Նախագահը կոչ է արել երիտասարդներին լինել ավելի համարձակ եւ նախաձեռնող:
«Մենք այսօր ապրում ենք արագ զարգացող աշխարհում: Մենք ձեր տարիքում չգիտեինք, թե ինչպիսի՞ մասնագիտություններ են լինելու զարգացած տեխնոլոգիաների, համացանցի դարաշրջանում: Նույնն էլ լինելու է 20-30 տարի հետո: Դրան պետք է պատրաստ լինել, եւ վստահ եմ, որ դուք պատրաստ եք լինելու»,- հավելել է նախագահը:

Будущее Армении - в развитом IT-пространстве, сказал президент - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня студентов и школьников, удостоившихся образовательной премии главы государства в области информационных технологий (IT) за 2016 год.
«Завтрашняя Армения должна находиться в руках более образованных, современных, знающих и творческих граждан. Будущее Армении - в развитом IT-пространстве. У нас нет иного пути», - сказал Серж Саргсян.
Президент призвал молодежь быть более решительной и инициативной.
«Мы живем в быстро развивающемся мире. В вашем возрасте мы не знали, какие профессии будут существовать в эпоху передовых технологий и интернета. То же самое будет через 20-30 лет. К этому нужно подготовиться, и я уверен: вы будете готовы», - добавил Серж Саргсян.