“Ոսկե ծիրան” կինոփառատոնը կներկայացնի կարճամետրաժ ֆիլմերի նոր ծրագիր
Երեւան: Մեդիամաքս: Այս տարի Երեւանում «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի շրջանակներում կներկայացվի կարճամետրաժ ֆիլմերի «Կորիզ» նոր մրցութային ծրագիր:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, «Կորիզում» մասնակցելու հայտ էին ներկայացրել 135 ֆիլմ, մրցութային ծրագրում ընդգրկվել է մինչեւ 30 րոպե տեւողությամբ 25 ֆիլմ:
Նախագծի համակարգողներից մեկը` Վարդան Հակոբյանը, ասել է, որ նոր ծրագիրը ուղղված է աջակցելու երիտասարդ ռեժիսորներին: Իր հերթին ռեժիսոր Գագիկ Ղազարէն նշել է, որ հայտնի շատ ռեժիսորներ իրենց կարիերան սկսել են կարճամետրաժ ֆիլմերի ձեւաչափից:

Кинофестиваль «Золотой абрикос» представит новую программу короткометражных фильмов
Ереван, 24 июня. /Медиамакс/. В этом году в рамках международного кинофестиваля «Золотой абрикос» в Ереване будет представлена новая конкурсная программа короткометражных фильмов «Косточка».
Как сообщает Медиамакс, для участия в «Косточке» было представлено 135 фильмов, в конкурсную программу вошли 25 фильмов длительностью до 30 минут.
Один из координаторов проекта, режиссер Вардан Акопян сказал, что новая программа направлена на содействие молодым режиссерам. В свою очередь режиссер Гагик Казаре отметил, что многие известные режиссеры начинали свою карьеру именно с формата короткометражных фильмов.