“Ոսկե ծիրան” կինոփառատոնը կներկայացնի կարճամետրաժ ֆիլմերի նոր ծրագիր
Երեւան: Մեդիամաքս: Այս տարի Երեւանում «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի շրջանակներում կներկայացվի կարճամետրաժ ֆիլմերի «Կորիզ» նոր մրցութային ծրագիր:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, «Կորիզում» մասնակցելու հայտ էին ներկայացրել 135 ֆիլմ, մրցութային ծրագրում ընդգրկվել է մինչեւ 30 րոպե տեւողությամբ 25 ֆիլմ:
Նախագծի համակարգողներից մեկը` Վարդան Հակոբյանը, ասել է, որ նոր ծրագիրը ուղղված է աջակցելու երիտասարդ ռեժիսորներին: Իր հերթին ռեժիսոր Գագիկ Ղազարէն նշել է, որ հայտնի շատ ռեժիսորներ իրենց կարիերան սկսել են կարճամետրաժ ֆիլմերի ձեւաչափից:

Yerevan, June 24. /Mediamax/. This year, a new competition program of short movies "Stone” will be presented within the framework of "Golden Apricot” International Film Festival in Yerevan.
Mediamax reports that 135 movies were presented for participation in “Stone”, and 25 films with the duration of up to 30 minutes entered the competition program.
One of the Project Coordinators, Movie Director Vardan Hakobyan said that the new program aims at assisting young directors. In his turn, Director Gagik Kazare noted that many famous directors started their career from the format of short movies.