Երեւան: Մեդիամաքս: Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանն ասել է, որ «Թրամփի ուղու» հետ կապված՝ «Իրանի պահանջները հաշվի են առնվել»։
«Այս միջանցքը այն չէ, ինչի մասին չափազանցվել է մամուլում: Իրանի պահանջները հարգվել են»,- ինչպես հաղորդում է Mehr գործակալությունը, ասել է Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը:
Հարցին, թե ԱՄՆ ներկայությունը չի՞ մտահոգում Իրանին, նա պատասխանել է.
«Հարցերից մեկը դա է։ Բայց տարածքային ամբողջականության հարցը, դեպի Եվրոպա կամ հյուսիս ճանապարհը չփակելու մեր պահանջները հաշվի են առնվել։ Միակ մտահոգությունն այն է, որ այդ ճանապարհը կառուցելու են ամերիկյան ու հայկական ընկերություններ»։

Президент Ирана: Наши требования в вопросе коридора выполнены - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Ирана Масуд Пезешкиан заявил, что в вопросе «Дороги Трампа» «требования Ирана были учтены».
«Этот коридор - не то, о чем преувеличенно говорилось в прессе. Требования Ирана были соблюдены», - заявил президент Ирана Масуд Пезешкиан, сообщает информационное агентство Mehr.
На вопрос, не беспокоит ли Иран присутствие США, он ответил: «Это один из вопросов. Однако вопрос территориальной целостности, наши требования не блокировать наш путь в Европу и в целом на север были учтены. Беспокойство вызывает лишь то, что эту дорогу будут строить американские и армянские компании».