Երեւան: Մեդիամաքս: Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանն ասել է, որ «Թրամփի ուղու» հետ կապված՝ «Իրանի պահանջները հաշվի են առնվել»։
«Այս միջանցքը այն չէ, ինչի մասին չափազանցվել է մամուլում: Իրանի պահանջները հարգվել են»,- ինչպես հաղորդում է Mehr գործակալությունը, ասել է Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը:
Հարցին, թե ԱՄՆ ներկայությունը չի՞ մտահոգում Իրանին, նա պատասխանել է.
«Հարցերից մեկը դա է։ Բայց տարածքային ամբողջականության հարցը, դեպի Եվրոպա կամ հյուսիս ճանապարհը չփակելու մեր պահանջները հաշվի են առնվել։ Միակ մտահոգությունն այն է, որ այդ ճանապարհը կառուցելու են ամերիկյան ու հայկական ընկերություններ»։

Yerevan /Mediamax/. Iranian President Masoud Pezeshkian said that “Iran’s demands have been met” regarding the “Trump Route.”
“This corridor is not what has been exaggerated about in the news. Iran’s demands have been met,” Mehr news agency quoted Iranian President Masoud Pezeshkian as saying.
Asked whether Iran is not concerned with the US presence, he replied:
“That is one of the matters. But the issue of territorial integrity, our demands that our road to Europe or the north not be cut off, have been met. The only concern is that an American and Armenian companies will built the road.”