Իջեւանում բացվել է ԵՄ առաքելության օպերատիվ կենտրոնը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Իջեւանում բացվել է Հայաստանում Եվրոպական Միության քաղաքացիական առաքելության (EUMA) նոր առաջնային օպերատիվ կենտրոնը:
Եվրոպական Միության պատվիրակությունից հայտնում են, որ կենտրոնը հնարավոր կդարձնի Տավուշի մարզում Ադրբեջանի հետ սահմանին մոտ տեղակայված տարածքներում դիտորդության իրականացումը։
Բացմանը մասնակցել են Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը, Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերը, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանը եւ Տավուշի մարզպետ Հայկ Ղալումյանը։

В Иджеване открылся оперативный центр миссии ЕС - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В Иджеване открылся новый главный оперативный центр Гражданской миссии Европейского Союза в Армении (EUMA).
Делегация Евросоюза сообщает, что центр позволит осуществлять наблюдение в районах, расположенных в Тавушской области вблизи границы с Азербайджаном.
На открытии присутствовали глава делегации ЕС в Армении, посол Василис Марагос, глава миссии наблюдателей ЕС в Армении Маркус Риттер, заместитель министра обороны Армении Грачья Саргсян и губернатор Тавушской области Айк Галумян.