Պայմանավորվել են սահմանագծման հանձնաժողովի աշխատանքների մեկնարկի վերաբերյալ - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Մայիսի 22-ին Բրյուսելում տեղի է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի եռակողմ հանդիպումը։
«Քննարկման արդյունքում պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացմանն ուղղված աշխատանքների հետագա ընթացքի, սահմանների սահմանագծման ու անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի աշխատանքների մեկնարկի վերաբերյալ:
Քննարկման առարկա են դարձել նաեւ երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների կարգավորման բանակցային գործընթացի նախապատրաստություններին, հումանիտար խնդիրներին, ինչպես նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորմանը վերաբերող հարցեր:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել եռակողմ հանդիպումները` նախատեսելով նմանատիպ հանդիպում անցկացնել հուլիսին կամ օգոստոսին», - ասված է ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Agreements reached on the launch of the work of Border Demarcation Commission - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The trilateral meeting of the Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan, the President of the European Council Charles Michel and the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev took place in Brussels on May 22.
“As a result of the discussion, agreements were reached on the further course of work on the opening of regional communications, on the launch of the work of the Commission on Border Demarcation and Security.
Issues related to the preparations for the negotiation process on normalization of relations between the two countries, humanitarian issues, as well as the settlement of the Nagorno Karabakh conflict were also discussed.
An agreement was reached to continue the trilateral meetings, scheduling another meeting for July or August,” the Government press service said in a news release.