Ալիեւը Bayraktar-ի օրինակով բողոքել է «երկակի ստանդարտներից» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հայտարարել է, որ իր երկիրը երկար տարիներ բախվում է «երկակի ստանդարտներին»։
«Երկրների մեծ մասը մեր հողերի օկուպացիայի տարիներին չէին ուզում դա օկուպացիա անվանել, թեեւ օկուպացիայի փաստն ակնհայտ էր եւ լավ հայտնի էր, թե ով է օկուպանտը։ Դա կոչվում է «երկակի ստանդարտներ» եւ անարդարություն։
Այսօր մենք դա տեսնում ենք նաեւ Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի միջեւ պատերազմում: Երբ Ղարաբաղյան երկրորդ պատերազմի ժամանակ մենք ազատագրում էինք մեր հողերը Bayraktar անօդաչու թռչող սարքերի օգնությամբ, օտարերկրյա փորձագետները եւ լրատվամիջոցները այդ ԱԹՍ-ները «մահացու զենք» էին անվանում, իսկ հիմա՝ ռուս-ուկրաինական պատերազմի ժամանակ նույն անօդաչու թռչող սարքը անվանում են «հրեշտակներ»: Ահա թե ինչ է նշանակում երկակի ստանդարտներ, ահա թե ինչպիսին անարդարությունը մեր հանդեպ»,- ասել է Ալիեւը։

Aliyev complains of “double standards” on the example of Bayraktar - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Azerbaijan Ilham Aliyev stated that his country is facing double standards for many years.
“Most countries during the years of occupation of our lands did not want to call it occupation, although the fact of occupation was obvious and it was perfectly known who the occupier was. This is called “double standards” and injustice.
We see this today also in the war between Russia and Ukraine: when we liberated our lands with the help of Bayraktar drones during the second Karabakh war, foreign experts and the media called these UAVs “deadly weapons”, and now during the Russian-Ukrainian war they call the same drone “angel”. This is what double standards mean, this is what injustice towards us means, and this is the reality,” Aliyev said.