Ալիեւը Bayraktar-ի օրինակով բողոքել է «երկակի ստանդարտներից» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հայտարարել է, որ իր երկիրը երկար տարիներ բախվում է «երկակի ստանդարտներին»։
«Երկրների մեծ մասը մեր հողերի օկուպացիայի տարիներին չէին ուզում դա օկուպացիա անվանել, թեեւ օկուպացիայի փաստն ակնհայտ էր եւ լավ հայտնի էր, թե ով է օկուպանտը։ Դա կոչվում է «երկակի ստանդարտներ» եւ անարդարություն։
Այսօր մենք դա տեսնում ենք նաեւ Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի միջեւ պատերազմում: Երբ Ղարաբաղյան երկրորդ պատերազմի ժամանակ մենք ազատագրում էինք մեր հողերը Bayraktar անօդաչու թռչող սարքերի օգնությամբ, օտարերկրյա փորձագետները եւ լրատվամիջոցները այդ ԱԹՍ-ները «մահացու զենք» էին անվանում, իսկ հիմա՝ ռուս-ուկրաինական պատերազմի ժամանակ նույն անօդաչու թռչող սարքը անվանում են «հրեշտակներ»: Ահա թե ինչ է նշանակում երկակի ստանդարտներ, ահա թե ինչպիսին անարդարությունը մեր հանդեպ»,- ասել է Ալիեւը։

Ильхам пожаловался на «двойные стандарты» на примере Bayraktar - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что его страна долгие годы сталкивается с двойными стандартами.
«Большинство стран в годы оккупации наших земель не хотели называть это оккупацией, хотя факт оккупации был очевиден, прекрасно было известно, кто оккупант. Это называется «двойные стандарты» и несправедливость.
Мы это видим и в наши дни также в войне между Россией и Украиной: когда мы во время Второй Карабахской войны освобождали наши земли с помощью беспилотников Bayraktar, зарубежные эксперты и медиа называли эти БПЛА «смертоносным оружием», а теперь в ходе российско-украинской войны называют тот же беспилотник «ангелом». Вот что значит двойные стандарты, вот что значит несправедливость по отношению к нам и такова реальность», - сказал Алиев.