ՌԴ ցամաքային զորքերի հրամանատարի տեղակալն այցելել է Բաքու - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի Դաշնության ցամաքային զորքերի հրամանատարի խաղաղապահ գծով տեղակալ, գեներալ-գնդապետ Ալեքսեյ Կիմը այցելել է Բաքու։
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Քերիմ Վելիեւի հետ նրա հանդիպմանը քննարկվել է «օպերատիվ իրավիճակը Ադրբեջանի տարածքում, որտեղ ժամանակավորապես տեղակայված են ռուս խաղաղապահները»:
«2020 թվականի նոյեմբերի 10-ի հայտարարության 4-րդ կետի համաձայն՝ կողմերը մտքերի հանգամանալից փոխանակում են անցկացրել Ադրբեջանի տարածքից ապօրինի հայկական զինված խմբավորումների դուրսբերման եւ մի շարք այլ հարցերի շուրջ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Photo: www.peoples.ru
Yerevan /Mediamax/. The Deputy Commander of Russian Land Forces on peacekeeping operations Colonel General Alexei Kim visited Baku.
Azerbaijan's Ministry of Defense reports that during the meeting with Azerbaijan’s First Deputy Minister of Defense, Chief of the General Staff, Colonel General Karim Valiyev “the operational situation in the territory of Azerbaijan, where the Russian peacekeepers are temporarily deployed” was discussed.
“The sides held a detailed exchange of views on the process of withdrawal of illegal Armenian armed groups from the territory of Azerbaijan in accordance with article 4 of the statement of November 10, 2020, and a number of other issues,” the statement of Azerbaijan’s ministry read.