ՌԴ ցամաքային զորքերի հրամանատարի տեղակալն այցելել է Բաքու - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի Դաշնության ցամաքային զորքերի հրամանատարի խաղաղապահ գծով տեղակալ, գեներալ-գնդապետ Ալեքսեյ Կիմը այցելել է Բաքու։
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Քերիմ Վելիեւի հետ նրա հանդիպմանը քննարկվել է «օպերատիվ իրավիճակը Ադրբեջանի տարածքում, որտեղ ժամանակավորապես տեղակայված են ռուս խաղաղապահները»:
«2020 թվականի նոյեմբերի 10-ի հայտարարության 4-րդ կետի համաձայն՝ կողմերը մտքերի հանգամանալից փոխանակում են անցկացրել Ադրբեջանի տարածքից ապօրինի հայկական զինված խմբավորումների դուրսբերման եւ մի շարք այլ հարցերի շուրջ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Замкомандующего Сухопутными войсками РФ посетил Баку - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Заместитель командующего Сухопутными войсками Российской Федерации по миротворческой деятельности генерал-полковник Алексей Ким посетил Баку.
Минобороны Азербайджана сообщает, что на его встрече с первым заместителем министра обороны, начальником Генштаба Азербайджана генерал-полковником Керимом Велиевым обсуждались «оперативная обстановка на территории Азербайджана, где временно дислоцированы российские миротворцы».
«В соответствии с пунктом 4 заявления от 10 ноября 2020 года стороны провели обстоятельный обмен мнениями о выводе незаконных армянских вооруженных группировок с территории Азербайджана и ряду других вопросов», - говорится в сообщении.