Բաքուն արտասահմանցիներին առայժմ չի թույլատրի այցելել «ազատագրված տարածքներ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի թվային զարգացման եւ տրանսպորտի փոխնախարար Ռահման Հումաթովն այսօր ասել է, որ առաջին փուլում «ազատագրված տարածքներ» կարող են այցելել միայն Ադրբեջանի քաղաքացիները։
«Հետագայում կքննարկվեն օտարերկրյա քաղաքացիներին ազատագրված տարածքներ այցելելու թույլտվության հարցերը։ Ինչ վերաբերում է մեր քաղաքացիներին, ապա առաջնահերթությունը կտրվի Ղարաբաղյան առաջին եւ երկրորդ պատերազմների մասնակիցներին, նրանց ընտանիքների անդամներին, 60-ն անց քաղաքացիներին»,- ասել է Հումաթովը։
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը՝ Ռահման Հումաթովը հայտնել է, որ հունվարի 24-ից կանոնավոր միջքաղաքային ավտոբուսային երթուղիներ կգործարկվեն Բաքու-Շուշի, Բաքու-Աղդամ, Ահմեդբեյլի-Շուշի, Ֆիզուլիի միջազգային օդանավակայան-Շուշի, Բարդա-Աղդամ ուղղություններով։

Azerbaijan not to allow foreigners to “liberated territories” yet - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Azerbaijan’s deputy minister of digital development and transport Rahman Hummatov stated today that at the first stage only citizens of Azerbaijan will be able to visit the “liberated territories.”
“The issues on allowing foreign citizens to the liberated territories will be considered in future. As for our citizens, the priority will be given to participants of the first and second Karabakh wars, their family members, citizens over 60,” Hummatov said.
Trend reports that Rahman Hummatov said from January 24, regular intercity bus trips will be launched in the directions of “Baku-Shusha, Baku-Agdam, Ahmedbayli-Shusha, Fizuli International Airport-Shusha, Barda-Agdam.”