Բաքուն արտասահմանցիներին առայժմ չի թույլատրի այցելել «ազատագրված տարածքներ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի թվային զարգացման եւ տրանսպորտի փոխնախարար Ռահման Հումաթովն այսօր ասել է, որ առաջին փուլում «ազատագրված տարածքներ» կարող են այցելել միայն Ադրբեջանի քաղաքացիները։
«Հետագայում կքննարկվեն օտարերկրյա քաղաքացիներին ազատագրված տարածքներ այցելելու թույլտվության հարցերը։ Ինչ վերաբերում է մեր քաղաքացիներին, ապա առաջնահերթությունը կտրվի Ղարաբաղյան առաջին եւ երկրորդ պատերազմների մասնակիցներին, նրանց ընտանիքների անդամներին, 60-ն անց քաղաքացիներին»,- ասել է Հումաթովը։
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը՝ Ռահման Հումաթովը հայտնել է, որ հունվարի 24-ից կանոնավոր միջքաղաքային ավտոբուսային երթուղիներ կգործարկվեն Բաքու-Շուշի, Բաքու-Աղդամ, Ահմեդբեյլի-Շուշի, Ֆիզուլիի միջազգային օդանավակայան-Շուշի, Բարդա-Աղդամ ուղղություններով։

Азербайджан пока не будет допускать иностранцев на «освобожденные территории» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Замминистра цифрового развития и транспорта Азербайджана Рахман Хумматов заявил сегодня, что на первом этапе «освобожденные территории» смогут посещать только граждане Азербайджана.
«В будущем будут рассмотрены вопросы по допуску иностранных граждан на освобожденные территории. Что касается наших граждан, то приоритет будет отдаваться участникам первой и второй Карабахских войн, членам их семей, гражданам старше 60 лет», - сказал Хумматов.
Как сообщает Trend, Рахман Хумматов сообщил, что с 24 января будут запущены регулярные междугородние автобусные маршруты по направлениям Баку-Шуша, Баку-Агдам, Ахмедбейли-Шуша, Физулинский международный аэропорт-Шуша, Барда-Агдам.