Բայրամով. «Հայաստանում բողոքի ակցիաների կազմակերպիչներն ապրում են պատրանքներով» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն ասել է, որ «Հայաստանում բողոքի ցույցեր կազմակերպողներն ու ղեկավարողները պատրանքներով են ապրում»։
Ինչպես հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, Բայրամովն այսօր ասել է, որ «այդ մարդիկ շուրջ 30 տարի սուտ խոստումներ էին տալիս հայ ժողովրդին՝ հասցնելով Հայաստանը անդունդի եզրին»։
«Բնականաբար, մենք հետեւում ենք այս գործընթացներին։ Նշեմ, որ խոսքը հանրային լայն աջակցության մասին չէ։ Նրանց հետեւող մարդկանց թիվը չի գերազանցում 6-7 հազարը։ Եվ դա եւս մեկ անգամ վկայում է այն մասին, որ հայ հասարակությունը հոգնել է կեղծ խոստումներից ու պատրանքներից»,- ասել էր Բայրամովը։

Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов заявил, что «те, кто организует и руководит акциями протеста в Армении, живут иллюзиями».
Как сообщают азербайджанские СМИ, Байрамов заявил сегодня, что «эти люди на протяжении почти 30 лет давали армянскому народу лживые обещания и привели Армению на край пропасти»
«Естественно, мы следим за этими процессами. Отмечу, что речь не идет о широкой общественной поддержке. Число людей, следующих за ними, не превышает шести - семи тысяч человек. И это еще раз свидетельствует о том, что армянское общество устало от этих лживых обещаний и иллюзий», - заявил Байрамов.