Բայրամով. «Հայաստանում բողոքի ակցիաների կազմակերպիչներն ապրում են պատրանքներով» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն ասել է, որ «Հայաստանում բողոքի ցույցեր կազմակերպողներն ու ղեկավարողները պատրանքներով են ապրում»։
Ինչպես հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, Բայրամովն այսօր ասել է, որ «այդ մարդիկ շուրջ 30 տարի սուտ խոստումներ էին տալիս հայ ժողովրդին՝ հասցնելով Հայաստանը անդունդի եզրին»։
«Բնականաբար, մենք հետեւում ենք այս գործընթացներին։ Նշեմ, որ խոսքը հանրային լայն աջակցության մասին չէ։ Նրանց հետեւող մարդկանց թիվը չի գերազանցում 6-7 հազարը։ Եվ դա եւս մեկ անգամ վկայում է այն մասին, որ հայ հասարակությունը հոգնել է կեղծ խոստումներից ու պատրանքներից»,- ասել էր Բայրամովը։

Bayramov: “Organizers of protest actions in Armenia live in illusions” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Foreign Minister of Azerbaijan Jeyhun Bayramov stated that “those who organize protest actions in Armenia live in illusions.”
Azerbaijani media report that Bayramov said today that “those people have been giving false promises to the Armenian people for almost 30 years and have led Armenia to the edge of the abyss.”
“Naturally, we follow these processes. I should note that it is not about broad public support. The number of people following them does not exceed six-seven thousand people. And this once again indicates that the Armenian society is tired of these false promises and illusions,” Bayramov said.