Արմեն Սարգսյանն այլեւս Հայաստանի նախագահը չէ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ստորագրել է Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ նախագահի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրությունը:
«Հիմք ընդունելով Հանրապետության նախագահի հրաժարականի մասին դիմումը եւ առաջնորդվելով Հայաստանի Հանրապետության  Սահմանադրության 142-րդ հոդվածի եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածի 1-ին մասի եւ 2-րդ մասի 2-րդ կետի պահանջներով՝ դադարած համարել Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ նախագահի լիազորությունները», - ասված է արձանագրության մեջ:

Армен Саргсян более не является президентом Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Спикер парламента Армении Ален Симонян подписал протокол о завершении полномочий Армена Саргсяна на посту президента республики.
«На основании заявления об отставке президента Республики и руководствуясь требованиями статьи 142 Конституции Республики Армения, а также согласно требованию пункта 2 части 1 и части 2 статьи 147 конституционного закона о «Регламенте Национального Собрания» полномочия президента Республики Армена Саргсяна считаются завершенными», - говорится в протоколе.