Արմեն Սարգսյանն այլեւս Հայաստանի նախագահը չէ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ստորագրել է Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ նախագահի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրությունը:
«Հիմք ընդունելով Հանրապետության նախագահի հրաժարականի մասին դիմումը եւ առաջնորդվելով Հայաստանի Հանրապետության  Սահմանադրության 142-րդ հոդվածի եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածի 1-ին մասի եւ 2-րդ մասի 2-րդ կետի պահանջներով՝ դադարած համարել Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ նախագահի լիազորությունները», - ասված է արձանագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Armenia’s National Assembly Speaker Alen Simonyan signed the protocol on the termination of Armen Sarkissian’s authorities as the president of the Republic.
“Based on the resignation application of the President of the Republic and guided by the requirements of Article 142 of the Constitution of the Republic of Armenia and Clause 2 of Part 1 and Part 2 of Article 147 of the Rules of Procedure of the National Assembly, consider the authorities of the President of the Republic Armen Sarkissian terminated,” the protocol reads.