Ալիեւ. «Բացեիբաց ընդունում են, որ չեն կարող պաշտպանել իրենց սահմանները» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը մի շարք վիրավորական արտահայտություններ է արել Հայաստանի հասցեին:
Trend գործակալության հաղորդման համաձայն, մայիսի 28-ին այցելելով Աղդամ՝ Ալիեւը, մասնավորապես, ասել է.
«Եթե մենք տեսնենք, որ մեր պետության անվտանգությանը թեկուզ փոքր սպառնալիք կա, անհապաղ տեղում կոչնչացնենք թշնամուն: Նրանք տեսնում են մեր ուժը: Ուստի վերջին օրերի սադրանքը, որը հայերը գործել էին սահմանին, բնականաբար, չէր կարող անպատասխան մնալ եւ չմնաց: Նրանք հերթական անգամ խայտառակ եղան: Տեսեք, հիմա ողջ աշխարհը ծիծաղում է նրանց վրա: Մեկ օրվաը ընթացքում վարչապետը մի վարկած է առաջ քաշում, Գլխավոր շտաբի պետի տեղակալը՝ մեկ այլ:
30 տարվա ընթացքում հայերին չհաջողվեց պետություն կառուցել: Ուրեմն, այդ ժողովուրդը չի կարող պետություն կառուցել: Ուրեմն, այդ ժողովուրդը կարող է ապրել միայն այլ խոշոր պետությունների կազմում: 30 տարվա ընթացքում նրանք բացառիկ հնարավորություն ունեին՝ եթե չլիներ այս օկուպացիան, թշնամանքը, եթե հայերը մեր ժողովրդի դեմ այս վայրագությունները գործած չլինեին, Հայաստանը, հնարավոր է, կարող էր ապրել որպես անկախ պետություն:
Իսկ հիմա նայեք, թե ինչ խայտառակ վիճակում են նրանք գտնվում: Բացեիբաց ընդունում են, որ չեն կարող պաշտպանել իրենց պետությունը, իրենց սահմանները»:

Алиев: «Они открыто признают, что не могут защищать свои границы» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев сделал ряд оскорбительных заявлений в адрес Армении, выступая 28 мая в Агдамском районе.
Согласно сообщению агентства Trend, Алиев, в частности, сказал:
«Если мы увидим, что безопасности нашего государства грозит хоть малейшая опасность, то немедленно на месте уничтожим врага. Они тоже знают нашу силу и видят ее. Поэтому провокация, совершенная в последние дни армянской армией на территории азербайджано-армянской границы, естественно, не должна была остаться без ответа и не осталась. Они в очередной раз опозорились. Посмотрите, весь мир сейчас смеется над ними.
Премьер-министр выдвигает одну версию, заместитель начальника генерального штаба – другую, причем в один день.
В течение 30 лет армянам не удалось построить государство. Значит, этот народ не может построить государство. Значит, этот народ может жить только в рамках других крупных государств. Он может, используя возможности этих крупных государств, построить там для себя жизнь. В течение тридцати лет у них был уникальный шанс – если бы не было этой оккупации, вражды, если бы армяне не совершили этих зверств против нашего народа, то сегодня Армения тоже, возможно, могла бы жить как независимое государство.
А теперь посмотрите, в каком позорном положении они находятся. Открыто признают, что не могут защищать свое государство, свои границы».