«Մեր խնդիրը բանտերը լցնելը չէ», - ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ «մեր խնդիրը մարդկանց բանտերը լցնելը չէ»:
«Մեծ կարեւորություն ենք տալիս օրինականության հաստատմանը, հանցավորության, կրիմինալ մտածողության, կոռուպցիայի դեմ պայքարին եւ սա Հայաստանի հանրային կյանքում տեղի ունեցող կարեւորագույն գործընթաց է: Բայց մենք նաեւ ընդգծում ենք, որ այս գործընթացներում մեր խնդիրն ամենեւին էլ մարդկանց բանտերը լցնելը չէ, մեր խնդիրն է օրիանականություն ապահովելը, իսկ կոռուպցիայի դեմ պայքարում մեր խնդիրն է նաեւ պետությանը, ժողովրդին հասցված վնասները մինչեւ վերջին լուման վերականգնելը»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ հուլիսի 10-ին Քննչական կոմիտեի կոլեգիայի անդամներին է ներկայացնելով կոմիտեի նորանշանակ նախագահ Հայկ Գրիգորյանին:
«Քաղաքացիները պետք է համոզված լինեն, որ Քննչական կոմիտեի համար բոլոր մարդիկ հավասար են օրենքի առաջ անկախ իրենց անուն-ազգանունից, կենսագրությունից, ծագումից, նախկինում կամ ներկայումս զբաղեցրած պաշտոններից: Սա կարեւորագույն խնդիր է, որի լուծումից մեծապես կախված է այն տրամադրությունը, որ հաստատված է Հայաստանում եւ այն իրականությունը, որ կառուցում ենք այսօր», - նշել է վարչապետը:

«У нас нет задачи заполнить тюрьмы людьми»,- заявил премьер - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что «у нас нет задачи заполнить тюрьмы людьми».
«Мы придаем большое значение установлению законности, борьбе с преступностью, криминальноым мышлением, коррупции и это важнейший процесс, происходящий в публичной жизни Армении. Но мы также подчеркиваем, что наша цель вовсе не заполнении тюрем людьми, наша задача заключается в обеспечении законности, а в борьбе с коррупцией мы нацелены на возмещение ущерба, нанесенного государству и народу до последней копейки»,- заявил Никол Пашинян, представляя 10 июля членам коллегии Следственного комитета нового председателя комитета Айка Григоряна.
«Граждане должны быть уверены, что для Следственного комитета все люди равны перед законом вне зависимости от их имени и фамилии, биографии, происхождения, занимаемых в прошлом или настоящем должностей. Это важнейшая задача, от решения которой в большей степени зависит то настроение, которое установлено в Армении и та реальность, которую мы конструируем сегодня»,- отметил премьер-министр.