Վարչապետը ներկայացրել է ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Անվտանգության խորհրդի ղեկավար կազմին է ներկայացրել Անվտանգության խորհրդի նորանշանակ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին:
«Անվտանգության խորհրդի աշխատակազմը պետք է լինի այն ուղեղային կենտրոնը, որն ազդակներ է տալիս պաշտպանական ոլորտի քաղաքականության ուղղությունների մասին»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Կառավարության ղեկավարը հույս է հայտնել, որ Արմեն Գրիգորյանի գլխավորությամբ Անվտանգության խորհուրդն իր գործառույթը կիրականացնի լիարժեք եւ արդյունավետ:
«Համոզված եմ, որ անվտանգության քաղաքականության մշակման գործընթացը դրվելու է նոր մակարդակի վրա: Համոզված եմ, որ թիմը կկարողանա իր առջեւ դրված խնդիրներն իրականացնել, բարձրացնել Հայաստանի անվտանգության մակարդակը՝ առաջարկելով լուծումներ գոյություն ունեցող մարտահրավերների եւ խնդիրների համար»,- ասել է Արմեն Գրիգորյանը:
Վարչապետը հանձնարարել է նախապատրաստել անվտանգության խորհրդի նիստ՝ քննարկելու պաշտպանական ոլորտի քաղաքականությունը:
«Անվտանգության ոլորտը, զինված ուժերի բնականոն զարգացումը մեզ համար առաջնահերթություն է եւ մենք պետք է անենք ամեն ինչ ԶՈւ-երի բնականոն զարգացումն ապահովելու, առկա մարտահրավերները ճշգրիտ գնահատելու եւ դրանց հակազդող էֆեկտիվ միջոցներ ունենալու համար»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Премьер представил нового секретаря Совета безопасности - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян представил сегодня руководящему составу Совета безопасности нового секретаря Армена Григоряна.
«Аппарат Совета безопасности должен быть тем мозговым центром, которые дает импульсы касательно направлений оборонной политики»,- заявил Никол Пашинян.
Глава правительства выразил надежду, что во главе с Арменом Григоряном Совет безопасности будет выполнять свою функцию полноценно и эффективно.
«Уверен, что процесс разработки политики безопасности выйдет на новый уровень, и команда сможет выполнить поставленные перед ней задачи, повысить уровень безопасности Армении, предлагая решения на имеющиеся вызовы и проблемы»,- заявил Армен Григорян.
Премьер-министр поручил подготовить заседание Совета безопасности для обсуждения политики в оборонной сфере.
«Сфера безопасности, естественное развитие Вооруженных сил является приоритетом для нас, и мы должны сделать все для обеспечения естественного развития ВС и точной оценки имеющихся вызовов, а также иметь эффективные средства для реагирования на них»,- отметил Никол Пашинян.