Վարչապետը ներկայացրել է ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր արտաքին գործերի նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանին:
«Պարոն Մնացականյանին նախարարի պաշտոնը առաջարկելու մոտիվացիան եղել է հետեւյալը. ապահովել քաղաքական փոփոխությունների սահունությունն արտաքին գործերի նախարարության եւ դիվանագիտական կորպուսի համար: Կարծում եմ՝ առաջիկայում պետք է լրջորեն աշխատենք, որովհետեւ Հայաստանի արտաքին քաղաքականության օրակարգում կան լրջագույն հարցեր, որոնք կարեւոր եւ կենսական նշանակություն ունեն Հայաստանի համար: Այդ հարցերի նկատմամբ մեր դիրքորոշումից է կախված Հայաստանի բնականոն զարգացումը, անվտանգությունը եւ միջազգային հեղինակությունը»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետը ընդգծել է, որ ներկայում Հայաստանի միջազգային հեղինակությունը գտնվում է բավականին բարձր մակարդակի վրա եւ այն լավ հնարավորություն է՝ վերածելու արտաքին քաղաքական ձեռքբերումների:
Զոհրաբ Մնացականյանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին վստահության համար:
«Գիտակցում եմ առկա մարտահրավերների ողջ ծավալը, բայց ինձ զգում եմ վստահ եւ ուժեղ առկա մեծ թիմով: Հիմնվելով մեր հսկայական ներուժի վրա՝ վստահ եմ, որ միասին շարունակելու ենք առաջ տանել Հայաստանի օրակարգը»,- ասել է ԱԳ նորանշանակ նախարարը:

Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan introduced newly-appointed Minister of Foreign Affairs of Armenia to MFA staff.
“I had the following motivation for appointing Mister Mnatsakanyan as Armenia’s FM: providing MFA and diplomatic corps with smooth political changes. I am convinced that we should work hard from now on, since Armenia faces a number of serious issues in foreign politics. Those issues are of vital importance for our country. Armenia’s development, security and international reputation depend on our stance on these issues,” Nikol Pashinyan said.
Armenian PM emphasized that Armenia’s international reputation is currently on high level, which is an opportunity to analyze achievements in foreign politics.
Zohrab Mnatsakanyan expressed his gratitude to Nikol Pashinyan for the trust.
“I realize the volume of current challenges, but I am confident and strong with my team. Based on huge potential, I am convinced that together we will continue to push forward Armenia’s agenda,” newly-appointed Armenian FM said.