Ոստիկանությունը Փաշինյանին զգուշացնում է հավաքը ցրելու մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ոստիկանությունը նոր հայտարարություն է տարածել՝ ուղղված ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանին:
«Բաղրամյան պողոտայում Ձեր կողմից ղեկավարվող հավաքի մասնակիցների բռնի գործողությունների արդյունքում կոպտորեն խախտված է հասարակական կարգը:
Ոստիկանության բոլոր նախազգուշացումները, պահանջները եւ սահմանափակիչ այլ գործողությունները այլեւս անարդյունավետ են, ուստի ղեկավարվելով «Հավաքների ազատության մասին» ՀՀ օրենքի 33-րդ հոդվածով՝ ոստիկանությունը Ձեզանից պահանջում է դադարեցնել հավաքը:
Հավաքի վայրում Ձեր բացակայության կամ Ձեր կողմից ոստիկանության պահանջը չկատարելու դեպքում սահմանված ողջամիտ ժամկետի ավարտից հետո Ոստիկանությունը կցրի հավաքը՝ կիրառելով ուժ եւ հատուկ միջոցներ»,- ասված է հայտարարությունում:

Armenian Police warn MP Pashinyan of dispersing the rally - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Armenian Police have issues yet another statement, this time addressing MP Nikol Pashinyan.
“Participants of the rally you organized at Baghramyan Avenue have grossly disrupted the public order through violent actions.
All warnings, demands and restrictive measures taken by the police are no longer effective, therefore, being guided by Article 33 of Armenia’s Law on Freedom of Peaceful Assembly, the police demands that you end the rally.
In case of your absence from the rally or disobedience, the police will disperse the rally with force and nonlethal weapons after the appropriate period of time for dismissal of the assembly ends,” reads the statement.