Արմեն Սարգսյանը շարունակում է շնորհավորանքներ ստանալ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է շնորհավորանքներ ստանալ տարբեր երկրների գործընկերներից:
Արմեն Սարգսյանի գրասենյակի հաղորդագրության համաձայն՝ շնորհավորական ուղերձներ են հղել Շվեյցարիայի նախագահ Ալեն Բերսետը, Խորվաթիայի նախագահ Կոլինդա Գրաբար-Կիտարովիչը, Սերբիայի ու Լիտվայի նախագահներ Ալեքսանդր Վուչիչը եւ Դալիա Գրիբաուսկայտեն:
Ավելի վաղ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել էին Ռուսաստանի, Ուկրաինայի, Չինաստանի, Հունաստանի, Լեհաստանի նախագահները:
ՀՀԿ խմբակցության առաջադրած թեկնածու Արմեն Սարգսյանն Ազգային ժողովի պատգամավորների ձայների ճնշող մեծամասնությամբ Հայաստանի նախագահ էր ընտրվել մարտի 2-ին:

Yerevan/Mediamax/. Counterparts from various countries continue to congratulate Armen Sarkissian on his election as Armenia’s President.
According to Armen Sarkissian’s office, the congratulatory messages were sent from President of Switzerland Alain Berset, President of Croatia Kolinda Grabar-Kitarovic, President of Serbia Aleksandar Vucic and President of Lithuania Dalia Grybauskaite.
Earlier he received congratulations from Presidents of Russia, Ukraine, China, Greece and Poland.
On March 2 Members of the Armenian National Assembly elected RPA-nominated candidate Armen Sarkissian the new President of Armenia by a majority vote.