Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Ալեն Դանքնի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեծ Բրիտանիայում Հայաստանի դեսպան Արմեն Սարգսյանը Լոնդոնում հանդիպել է Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի եւ Ամերիկայի հարցերով պետնախարար Ալեն Դանքնի հետ։
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հարաբերություններին, տարածաշրջանային զարգացումներին, ԵՄ կազմից ՄԹ դուրս գալու բանակցություններին, ԼՂ հակամարտության կարգավորման խաղաղ գործընթացին առնչվող հարցեր։ Կողմերը նաեւ անդրադարձել են երկկողմ առեւտրա-տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացմանը», - ասված ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը Արմեն Սարգսյանին առաջարկել է ստանձնել ՀՀ 4-րդ նախագահի պաշտոնը:

Armen Sarkissian meets with Alan Duncan
Yerevan /Mediamax/. Ambassador of Armenia to the UK Armen Sarkissian met in London with Alan Duncan, Minister of State for Europe and the Americas at the Foreign & Commonwealth Office.
“At the meeting the sides discussed bilateral relations, regional developments, Brexit negotiations, as well as issues relating peaceful settlement of NK issue. They also touched upon further development of trade and economic cooperation between the two countries,” Armenian MFA statement reads.
Let us remind that the Republican Party of Armenia nominated Armen Sarkissian as its candidate for the position of the 4th President of Armenia.