Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Ալեն Դանքնի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեծ Բրիտանիայում Հայաստանի դեսպան Արմեն Սարգսյանը Լոնդոնում հանդիպել է Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի եւ Ամերիկայի հարցերով պետնախարար Ալեն Դանքնի հետ։
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հարաբերություններին, տարածաշրջանային զարգացումներին, ԵՄ կազմից ՄԹ դուրս գալու բանակցություններին, ԼՂ հակամարտության կարգավորման խաղաղ գործընթացին առնչվող հարցեր։ Կողմերը նաեւ անդրադարձել են երկկողմ առեւտրա-տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացմանը», - ասված ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը Արմեն Սարգսյանին առաջարկել է ստանձնել ՀՀ 4-րդ նախագահի պաշտոնը:

Армен Саргсян встретился с Аленом Данканом - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Посол Армении в Великобритании Армен Саргсян встретился в Лондоне с министром Соединенного Королевства по делам Европы и Америки Аленом Данканом.
«На встрече обсуждались вопросы двусторонних отношений, региональных развитий, переговоров о выходе Соединенного Королевства из ЕС и мирного процесса по урегулированию карабахского конфликта. Стороны обсудили также дальнейшее развитие двустороннего торгово-экономического сотрудничества»,- говорится в сообщении МИД Армении.
Напомним, что Республиканская партия предложила Армену Саргсяну стать кандидатом на пост президента Армении.