Նախագահը աշխատանքային այցով կմեկնի Ֆրանսիա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի 22-24-ն աշխատանքային այց կկատարի Ֆրանսիա՝ Փարիզ եւ Ստրասբուրգ:
Հունվարի 22-ին եւ 23-ին ՀՀ նախագահը հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի, Ազգային ժողովի նախագահ Ֆրանսուա դը Ռյուժիի, Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբի անդամների հետ:
Հունվարի 24-ին Ստրասբուրգում Հայաստանի Նախագահը կմասնակցի Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) ձմեռային նստաշրջանին, որտեղ հանդես կգա ելույթով եւ կպատասխանի պատգամավորների հարցերին:
Սերժ Սարգսյանը ԵԽԽՎ-ում ելույթ կունենա հունվարի 24-ին
Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի, Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի (ՄԻԵԴ) նախագահ Գիդո Ռայմոնդիի, «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) նախագահ Ջաննի Բուքիքիոյի եւ ԵԽԽՎ նորընտիր նախագահի հետ:

Armenian President to pay a working visit to France - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan will pay a working visit to France on January 22-24, visiting Paris and Strasbourg.
On January 22 and 23 President Sargsyan will have meetings with President of France Emmanuel Macron, President of the French Senate Gérard Larcher, President of the National Assembly of France François de Rugy and members of  France-Armenia Parliamentary Friendship Group.
On January 24 Serzh Sargsyan will deliver a speech within the session of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) in Strasbourg. He will also answer to the questions of the MPs.
Serzh Sargsyan will have meetings with Secretary General of the Council of Europe Thorbjørn Jagland, President of European Court of Human Rights Guido Raimondi, President of European Commission for Democracy through Law (the Venice Commission) Gianni Buquicchio and the newly-elected President of PACE.