Նախագահը կարեւորել է Հայաստանում «ՆԱՏՕ-ի շաբաթվա» անցկացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը կարեւորել է Հայաստանում ավանդաբար անցկացվող «ՆԱՏՕ-ի շաբաթ» միջոցառումների շարքը:
ՀՀ նախագահն այդ մասին ասել է դեկտեմբերի 18-ին՝ ընդունելով ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռոուզ Գոթեմյոլերին:
Սերժ Սարգսյանն արձանագրել է, որ Հյուսիսատլանտյան դաշինքի հետ Հայաստանի համագործակցությունը զարգանում է բնականոն եւ շնորհակալություն է հայտնել ՆԱՏՕ-ի կողմից Հայաստանին ցուցաբերվող աջակցության համար:
Ռոուզ Գոթեմյոլերը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին այն վճռական ու հետեւողական աջակցության համար, որ իրականացնում է միջազգային խաղաղապահ գործողություններին ակտիվ մասնակցությամբ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաեւ Հայաստանի արտաքին եւ անվտանգային քաղաքականությանը, տարածաշրջանային զարգացումներին եւ այդ համատեքստում ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման բանակցային գործընթացին:
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալը ՀՀ նախագահից հետաքրքրվել է նաեւ Սահմանադրության փոփոխություններից հետո Հայաստանում կառավարման նոր համակարգի անցնելու կապակցությամբ իրականացվող գործընթացներով:

Президент Армении заявил о важности проведения «Недели НАТО» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян заявил о важности проведения в Армении традиционного цикла мероприятий «Неделя НАТО».
Об этом президент Армении заявил 18 декабря, принимая заместителя генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.
Серж Саргсян констатировал, что сотрудничество Армении с Североатлантическим альянсом хорошо развивается, и поблагодарил НАТО за оказываемое Армении содействие.
Роуз Геттемюллер выразила признательность Армении за решительную и последовательную поддержку, которую страна оказывает посредством активного участия в международных миротворческих операциях, сообщает пресс-служба президента.
На встрече также обсуждались вопросы внешней политики и безопасности Армении, региональные развития и переговорный процесс по урегулированию нагорно-карабахского конфликта.
Заместитель генерального секретаря НАТО поинтересовалась у президента Армении процессами, реализуемыми в связи с переходом к парламентской форме правления.