Նախագահը կարեւորել է Հայաստանում «ՆԱՏՕ-ի շաբաթվա» անցկացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը կարեւորել է Հայաստանում ավանդաբար անցկացվող «ՆԱՏՕ-ի շաբաթ» միջոցառումների շարքը:
ՀՀ նախագահն այդ մասին ասել է դեկտեմբերի 18-ին՝ ընդունելով ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռոուզ Գոթեմյոլերին:
Սերժ Սարգսյանն արձանագրել է, որ Հյուսիսատլանտյան դաշինքի հետ Հայաստանի համագործակցությունը զարգանում է բնականոն եւ շնորհակալություն է հայտնել ՆԱՏՕ-ի կողմից Հայաստանին ցուցաբերվող աջակցության համար:
Ռոուզ Գոթեմյոլերը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին այն վճռական ու հետեւողական աջակցության համար, որ իրականացնում է միջազգային խաղաղապահ գործողություններին ակտիվ մասնակցությամբ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաեւ Հայաստանի արտաքին եւ անվտանգային քաղաքականությանը, տարածաշրջանային զարգացումներին եւ այդ համատեքստում ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման բանակցային գործընթացին:
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալը ՀՀ նախագահից հետաքրքրվել է նաեւ Սահմանադրության փոփոխություններից հետո Հայաստանում կառավարման նոր համակարգի անցնելու կապակցությամբ իրականացվող գործընթացներով:

Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan has attached importance to the NATO Week, traditionally held in Armenia.
The Armenian President made that statement on December 18, while receiving Deputy Secretary General of NATO Rose Gottemoeller.
Serzh Sargsyan highlighted the natural development of Armenia’s cooperation with the North Atlantic Alliance and thanked NATO for the continuous support to Armenia.
Rose Gottemoeller expressed gratitude for the resolute and consistent assistance that Armenia provides through active participation in the international peacekeeping missions.
The parties touched upon Armenia’s foreign and security policies, regional developments, and the negotiations on the Nagorno-Karabakh conflict settlement in this context.
Deputy Secretary General Gottemoeller also inquired President Sargsyan about the processes realized in Armenia within the transition to the new form of governance after the constitutional reforms.