Սերժ Սարգսյանը դեռ չի պատկերացնում, թե ինչ է անելու 2018-ից հետո - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ դեռեւս չի պատկերացնում, թե ինչ է անելու 2018-ից հետո, երբ կլրանա նախագահի պաշտոնում իր երկրորդ ժամկետը:
Այդ մասին նախագահն ասել նոյեմբերի 23-ին Բրյուսելում՝ Ազատություն ռադիոկայանի հետ հարցազրույցում.
«Ազատություն». - Պարոն նախագահ, 2018-ից հետո ինչպե՞ս եք Դուք պատկերացնում, որտե՞ղ եք լինելու՝ մնալու եք ղեկավա՞րը Հայաստանի։
Սերժ Սարգսյան. - Եթե ես պատկերացնեի, վաղուց արդեն հայտարարած կլինեի։ Երբ որ պատկերացնեմ, այն ժամանակ կհայտարարեմ։
Հայաստանի ղեկավարը խոսել է նաեւ Հայաստան-ԵՄ նոր համաձայնագրի մասին:
«Մենք բարեփոխումները ի վիճակի ենք արագ անցկացնել Եվրամիության աջակցությամբ։ Ինքներս հեծանիվ հորինելու ունակություն եւ ցանկություն չունենք, կան բացարձակ ճշմարտություններ, որոնցով պետք է ղեկավարվենք»։
Պատասխանելով այն հարցին, թե արդյո՞ք Ռուսաստանի ղեկավարի հետ իր վերջին հանդիպման ժամանակ Վլադիմիր Պուտինը որեւէ վերապահում ունեցել է Հայաստան-ԵՄ համաձայնագրի հետ կապված, Սերժ Սարգսյանն ասել է.
«Շուտով տասը տարի կլինի, որ նախագահ եմ, ես երբեք կես բառ անգամ չեմ լսել Ռուսաստանի որեւէ ղեկավարից, հատկապես նախագահ Պուտինից, որն իր մեջ կշտամբանք պարունակի Եվրամիության հետ մեր համագործակցելու առումով»։

The President made that remark in the interview to Azatutyun radio station on November 23 in Brussels.
Azatutyun: “Mr President, where do you see yourself after 2018? Will you still govern Armenia?”
Serzh Sargsyan: “If I had plans, I would have shared them long ago. I will tell what I’m going to do as soon as I know it myself.”
The head of the state also touched upon the new Armenia-EU agreement.
“We are capable of implementing reforms rapidly with assistance from the European Union’s. We have no ability or desire to invent the bicycle. There are absolute thruths that we must follow,” said President Sargsyan.
When asked if Vladimir Putin expressed any reservations regarding the Armenia-EU agreement at their latest meeting, Serzh Sargsyan replied:
“Soon I will mark the tenth anniversary of serving as President, and I never heard a word of reproach for our cooperation with the EU from any head of the Russian state, especially President Putin.”