Մեկնարկել է ՀՀԿ 16-րդ համագումարը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում րոպեներ առաջ մեկնարկել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության 16-րդ համագումարը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, համագումարի օրակարգում ներառված է ՀՀ եւ ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հաշվետու ելույթը:
Համագումարի ընթացքում նախատեսվում է նաեւ կուսակցության նախագահի եւ գործադիր մարմնի անդամների ընտրություն:
Նշենք, որ կուսակցությանն անդամակցելու վերաբերյալ դիմումներ են ներկայացրել ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առքելյանն ու տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարիտիրոսյանը, տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն ու առողջապահության նախարար Լեւոն Ալթունյանը: Ավելի վաղ կուսակցությանն անդամագրվել է պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը։
Էդուարդ Շարմազանովն երեկ հայտնել էր, որ Կարեն Կարապետյանի հայտարարությունից հետո, մեկ օրվա ընթացքում, 7 հազար քաղաքացի կուսակցությանն անդամակցելու դիմում է ներկայացրել:

Стартовал 16-й съезд РПА - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна несколько минут назад стартовал 16-й съезд Республиканской партии Армении (РПА).
Как ранее сообщил пресс-секретапь РПА Эдуард Шармазанов, в повестку съезда входит отчетный доклад прездента Армении и председателя РПА Сержа Саргсяна.
Также в рамках съезда запланированы выборы главы партии и членов исполнительного органа.
Отметим, что на днях заявки на вступление в партию подали премьер-министр Армении Карен Карапетян, министр сельского хозяйства Игнатий Аракелян, министр транспорта, связи и информационных технологий Ваан Мартиросян, министр экономического развития и инвестиций Сурен Караян и министр здравоохранения Левон Алтунян. Ранее в партию вступил министр обороны Армении Виген Саргсян.
Эдуард Шармазанов вчера сообщил, что после заявления Карена Карапетяна в течение одного дня  7 тыс. граждан подали заявки на вступение в РПА.