Մեկնարկել է ՀՀԿ 16-րդ համագումարը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում րոպեներ առաջ մեկնարկել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության 16-րդ համագումարը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, համագումարի օրակարգում ներառված է ՀՀ եւ ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հաշվետու ելույթը:
Համագումարի ընթացքում նախատեսվում է նաեւ կուսակցության նախագահի եւ գործադիր մարմնի անդամների ընտրություն:
Նշենք, որ կուսակցությանն անդամակցելու վերաբերյալ դիմումներ են ներկայացրել ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առքելյանն ու տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարիտիրոսյանը, տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանն ու առողջապահության նախարար Լեւոն Ալթունյանը: Ավելի վաղ կուսակցությանն անդամագրվել է պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը։
Էդուարդ Շարմազանովն երեկ հայտնել էր, որ Կարեն Կարապետյանի հայտարարությունից հետո, մեկ օրվա ընթացքում, 7 հազար քաղաքացի կուսակցությանն անդամակցելու դիմում է ներկայացրել:

The 16th convention of Armenia’s Republican Party kicks off - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. A few minuntes ago the 16th convention of the Republican Party of Armenia kicked off at Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex.
As the Republican Party Spokesperson Eduard Sharmazanov informed earlier, the agenda of this convention includes the speech from the President of the Party and Armenia Serzh Sargsyan.
The convention also anticipates election of the party’s President and members of the executive body.
It is worth mentioning that the party received applications for membership from Armenian Prime Minister Karen Karapetyan, Minister of Agriculture Ignati Arakelyan, Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan, Minister of Economic Development and Investments Suren Karayan, and Minister of Healthcare Levon Altunyan. Minister of Defense Vigen Sargsyan has already joined the party earlier.
Eduard Sharmazanov informed yesterday that after Karen Karapetyan’s statement, 7000 Armenian citizens applied for membership in the party.