Այսօր կներկայացվի Արմենիայի, Շանթի, ԱրմՆյուզի եւ Ա-Թիվիի հեռուստագովազդի բացառիկ վաճառողը - Mediamax.am
14627 դիտում
Այսօր կներկայացվի Արմենիայի, Շանթի, ԱրմՆյուզի եւ Ա-Թիվիի հեռուստագովազդի բացառիկ վաճառողը
Լուսանկարը` http://www.futurity.org
Երեւան: Մեդիամաքս: Media International Services միջազգային ընկերությունը Հայաստանում կունենա իր մասնաճյուղը, որի պաշտոնական բացումն ու շնորհանդեսը կկայանան այսօր երեկոյան:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել է ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղի գլխավոր տնօրեն Տիգրան Սաֆարյանը, Media International Services-ը հանդիսանալու է 4 հեռուստաալիքների` Արմենիայի, Շանթի, ԱրմՆյուզի եւ Ա-Թիվիի հեռուստագովազդի բացառիկ վաճառողը:
«Գովազդը վաճառվելու է նոր տեխնոլոգիաների միջոցով, տեղի է ունենալու ռեյտինգների վաճառք, որի համար կկիրառվի միջազգային չափանիշներին համապատասխան տեխնոլոգիա»,- Մեդիամաքս-ին ասել է Տիգրան Սաֆարյանն ու նշել, որ գնային համակարգը լինելու է բավական ճկուն, իսկ զեղչային համակարգն ունենալու է մի քանի տասնյակ պայմաններ:
Անդրադառնալով գովազդի բովանդակությանը` մեր զրուցակիցը նշել է. «Ճիշտ է, գովազդի տեղադրման եւ վաճառքի տեխնոլոգիան այնքան էլ կապ չունի բովանդակության հետ, բայց նշված 4 հեռուստաալիքներով հեռարձակվող գովազի նկատմամբ, օրենքի շրջանակներում, մեր կողմից կիրականացվի վերահսկում»:
Աշխատանքների իրականացման համար ընկերությունը կհամագործակցի Ուկրաինայի իր գործընկերների հետ:
Տիգրան Սաֆարյանը նշել է, որ բաց են նաեւ տեղական այլ հեռուստաընկերությունների հետ համագործակցության եւ առաջարկների համար:
Media International Services-ի հայաստանյան մասնաճյուղի աշխատանքային պաշտոնական մեկնարկը կտրվի ապրիլի 1-ից. «Բայց արդեն 3 ամիս է` ընկերությունը ձեւավորվել է, եւ սկսել ենք գովազդի վաճառքը», - ասել է

Exclusive seller of Armenia, Shant, ArmNews and ATV TV ad to be presented today - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Media International Services international company will open its branch in Armenia and its official opening and presentation will be held tonight.
General Director of the Armenian branch of the company Tigran Safaryan told Mediamax that Media International Services will be  the exclusive seller of TV ads on Armenia, Shant, ArmNews and ATV television channels.
"The advertisement will be sold through new technologies, rating sales will be realized with the use of relevant technology meeting international standards", Tigran Safaryan told Mediamax noting that the price system will be rather flexible and the discount system will have several dozens of terms.
Touching upon the content of the advertisement, Tigran Safaryan noted: "Ad placement and sales technology is not linked to the content though, but we'll carry out control over the advertisements broadcast on the mentioned 4 TV channels within law".
To carry out the works, the company will cooperate with its Ukrainian partners.
Tigran Safaryan noted that they are open to cooperation and offers from other domestic TV companies.
The Armenian branch of Media International Services will officially be launched on April 1: "It's already 3 months that the company has been formed and the ad sales has started", said Tigran Safaryan.