Այսօր կներկայացվի Արմենիայի, Շանթի, ԱրմՆյուզի եւ Ա-Թիվիի հեռուստագովազդի բացառիկ վաճառողը - Mediamax.am
14627 դիտում
Այսօր կներկայացվի Արմենիայի, Շանթի, ԱրմՆյուզի եւ Ա-Թիվիի հեռուստագովազդի բացառիկ վաճառողը
Լուսանկարը` http://www.futurity.org
Երեւան: Մեդիամաքս: Media International Services միջազգային ընկերությունը Հայաստանում կունենա իր մասնաճյուղը, որի պաշտոնական բացումն ու շնորհանդեսը կկայանան այսօր երեկոյան:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել է ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղի գլխավոր տնօրեն Տիգրան Սաֆարյանը, Media International Services-ը հանդիսանալու է 4 հեռուստաալիքների` Արմենիայի, Շանթի, ԱրմՆյուզի եւ Ա-Թիվիի հեռուստագովազդի բացառիկ վաճառողը:
«Գովազդը վաճառվելու է նոր տեխնոլոգիաների միջոցով, տեղի է ունենալու ռեյտինգների վաճառք, որի համար կկիրառվի միջազգային չափանիշներին համապատասխան տեխնոլոգիա»,- Մեդիամաքս-ին ասել է Տիգրան Սաֆարյանն ու նշել, որ գնային համակարգը լինելու է բավական ճկուն, իսկ զեղչային համակարգն ունենալու է մի քանի տասնյակ պայմաններ:
Անդրադառնալով գովազդի բովանդակությանը` մեր զրուցակիցը նշել է. «Ճիշտ է, գովազդի տեղադրման եւ վաճառքի տեխնոլոգիան այնքան էլ կապ չունի բովանդակության հետ, բայց նշված 4 հեռուստաալիքներով հեռարձակվող գովազի նկատմամբ, օրենքի շրջանակներում, մեր կողմից կիրականացվի վերահսկում»:
Աշխատանքների իրականացման համար ընկերությունը կհամագործակցի Ուկրաինայի իր գործընկերների հետ:
Տիգրան Սաֆարյանը նշել է, որ բաց են նաեւ տեղական այլ հեռուստաընկերությունների հետ համագործակցության եւ առաջարկների համար:
Media International Services-ի հայաստանյան մասնաճյուղի աշխատանքային պաշտոնական մեկնարկը կտրվի ապրիլի 1-ից. «Բայց արդեն 3 ամիս է` ընկերությունը ձեւավորվել է, եւ սկսել ենք գովազդի վաճառքը», - ասել է

Ереван/Медиамакс/. Международная компания Media International Services откроет свой филиал в Армении, официальное открытие и презентация которого состоится сегодня вчером.
Как сообщил Медиамакс директор армянского представительства компании Тигран Сафарян, Media International Services будет эксклюзивным продавцом рекламы на 4-х телевизионных каналах - Армения, Шант, АрмНьюз и А-ТВ.
«Реклама будет продаваться посредством новых технологий, будет продажа рейтингов, для чего будет применяться технология, соответствующая международным стандартам», - сообщил Тигран Сафарян и отметил, что ценовая система будет гибкой.
Говоря о содержании рекламы, собеседник Медиамакс отметил: «Несмотря на то, что технология продажи рекламы не очень связана с ее содержанием, однако, мы будем контролировать рекламу на указанных телеканалах в рамках законодательства».
Компания будет сотрудничать с партнерами в Украине.
Тигран Сафарян отметил, что компания открыта для сотрудничества и работы с другими армянскими телеканалами.
Официально армянское представительство Media International Services начнет действовать 1 апреля: «Однако компания сформирована уже 3 месяца, и мы начали продажу рекламы», - сказал Тигран Сафарян.