Մեդիամաքսը դարձել է WAN-IFRA համաշխարհային մեդիա կազմակերպության անդամ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքսը դարձել է WAN-INFRA (Թերթերի եւ նորությունների հրատարակիչների համաշխարհային ասոցիացիա) մեդիա կազմակերպության անդամ:
WAN-INFRA-ն համախմբում է 18.000-ից ավելի հրատարակություններ, 15.000 օնլայն կայքեր եւ 3000 ընկերություններ ավելի քան 120 երկրներում:
Կազմակերպության նպատակն է պաշտպանել մամուլի ազատությունը, տնտեսական անկախությունը եւ խմբագրական ամբողջականությունը, ինչպես նաեւ խթանել որակյալ լրագրությունը եւ մեդիա բիզնեսի ու տեխնոլոգիաների զարգացումը:
WAN-INFRA-ն ծառայում է որպես մտքերի, տեղեկատվության եւ փորձի փոխանակման համաշխարհային հարթակ իր անդամների համար: Այն հնարավորություն է տալիս նաեւ դասընթացների, կոնֆերանսների եւ հետազոտական նախագծերի միջոցով տեղեկանալ ոլորտի զարգացումներին:
«Այս տարի լրանում է Մեդիամաքսի 15-ամյակը եւ այս ողջ ընթացքում մենք մշտապես հետեւել ենք աշխարհում լրագրության զարգացման միտումներին եւ փորձել ենք դրանք կիրառել Հայաստանում: Նման կազմակերպություններին անդամակցելը թույլ է տալիս ձեռք բերել նոր գիտելիքներ եւ առաջավոր տեխնոլոգիաներ: Շուրջ երկու տարի առաջ Մեդիամաքսը անդամակցեց FIBEP-ին` մեդիա-մոնիտորինգային ընկերությունների միջազգային ֆեդերացիային, ինչը թույլ տվեց նոր որակ հաղորդել մեր մոնիտորինգային ծառայություններին: Վստահ եմ, որ անդամակցությունը WAN-INFRA-ին եւս շոշափելի արդյունքներ կտա», - ասել է Մեդիամաքս մեդիա ընկերության տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:

Медиамакс вступил во всемирную ассоциацию WAN-IFRA - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Медиа-компания Медиамакс стала членом WAN-INFRA (Всемирная газетная и информационно-издательская ассоциация).
WAN-IFRA представляет более 18 000 изданий, 15 000 интернет-сайтов и более 3 000 компаний из более 120 стран мира.
Целями ассоциации являются защита свободы слова, экономической независимости и редакционной целостности СМИ, стимулирование качественной журналистики, развитие медийного бизнеса и технологий.
WAN-IFRA служит платформой для обмена мнениями, информацией и опытом между компаниямии-членами.
«В этом году Медиамакс исполняется 15 лет, и в течение всего этого времени мы постоянно следили за мировыми тенденциями развития СМИ и пытались использовать их в Армении. Членство в подобных организаций позволяет получать новые знания и передовые технологии. Около двух лет назад Медиамакс стал членом FIBEP – международной федерации медиа-мониторинговых агентств, и это позволило вывести наши мониторинговые услуги на новый уровень. Уверен, что членство в WAN-IFRA также даст ощутимые результаты», - сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.