«ԱՄՆ-ը պատրաստակամ է շարունակել աջակցել ԼՂ հարցի կարգավորմանը» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիի հետ հանդիպմանը «կարեւորել է ԱՄՆ-ի՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրի հստակ դիրքորոշումը Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման հարցում, որը նպաստում է տարածաշրջանային կայունությանը»:
Կառավարության մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունն առաջնորդվում է խաղաղության հաստատման օրակարգով եւ բարձր է գնահատում միջազգային գործընկերների, այդ թվում՝ Միացյալ Նահանգների շարունակական օժանդակությունն այդ գործընթացին:
Լին Թրեյսին վերահաստատել է ԱՄՆ պատրաստակամությունը՝ շարունակելու աջակցությունը երկրի ժողովրդավարական բարեփոխումներին, ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորմանը, տարածաշրջանային կայունության հաստատմանը:

США готовы и дальше поддерживать урегулирование нагорно-карабахского конфликта - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня на встрече с послом США в Армении Линн Трейси «подчеркнул важность четкой позиции США как сопредседателя Минской группы ОБСЕ по урегулированию нагорно-карабахского конфликта, способствующей региональной стабильности».
По сообщению пресс-службы правительства, Никол Пашинян отметил, что официальный Ереван руководствуется мирной повесткой и высоко ценит постоянную поддержку международных партнеров в этом процессе, в том числе - США.
Линн Трейси подтвердила готовность США и впредь поддерживать демократические реформы в стране, урегулирование нагорно-карабахского конфликта и установление региональной стабильности.