Փաշինյանը Պուտինին առաջարկել է հետաքննել ռուս խաղաղապահների գործողությունները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մարտի 25-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։
Վարչապետի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ ասված է.
«Քննարկվել է Լեռնային Ղարաբաղում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտի ադրբեջանական ստորաբաժանումների ներխուժումից հետո ստեղծված իրավիճակը, որը վարչապետ Փաշինյանը գնահատել է լարված։
Վերջինս հարցադրում է արել տվյալ իրավիճակում ռուս խաղաղապահների գործողությունների հետաքննության անհրաժեշտության մասին եւ ընդգծել ռուս խաղաղապահների կողմից Ադրբեջանի զինված ուժերը ելման դիրքեր վերադարձնելու պահանջի անհրաժեշտությունը։
Երկու երկրների ղեկավարները պայմանավորվել են ջանքեր գործադրել ԼՂ-ում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակը կարգավորելու ուղղությամբ»։
Մարտի 26-ի ժամը 07:20-ի դրությամբ Կրեմլի կայքում Պուտին-Փաշինյան զրույցի մասին հաղորդագրություն տեղադրված չէ:

Пашинян предложил Путину расследовать действия российских миротворцев - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 25 марта премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонную беседу с президентом России Владимиром Путиным.
В сообщении пресс-службы премьер-министра Армении говорится:
«Обсуждалась ситуация, сложившаяся в результате вторжения азербайджанских подразделений в зону ответственности миротворческого контингента России в Нагорном Карабахе, которую премьер-министр Пашинян оценил как напряженную.
Последний обратился с вопросом о необходимости расследования действий российских миротворцев в этой ситуации и подчеркнул необходимость возвращения российскими миротворцами азербайджанских вооруженных сил на исходные позиции.
Лидеры двух стран договорились приложить усилия для урегулирования кризисной ситуации в Нагорном Карабахе».
По состоянию на 07:20 часов 26 марта на сайте Кремля сообщений о разговоре Путина и Пашиняна не было.