«Գործադրվում են բոլոր ջանքերը, որ ռուսական կողմը միջոցներ կիրառի» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Տեղեկատվական շտաբից հայտնում են, որ «Արցախի Հանրապետության իշխանությունները ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ ակտիվ երկխոսության մեջ են»:
«Գործադրվում են բոլոր ջանքերը, որ ռուսական կողմն իր առաքելության շրջանակում բոլոր մակարդակներում համապատասխան միջոցներ կիրառի՝ մարտի 24-ին Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղի հատված ներխուժած ադրբեջանական զորքին ելման դիրքեր վերադարձնելու համար: Դրան զուգահեռ՝ Արցախի զինված ուժերը լրացուցիչ միջոցներ են ձեռնարկում հարակից գյուղերի անվտանգությունն ապահովելու նպատակով:
Ակնկալում ենք, որ հետևողական աշխատանքի արդյունքում ռուս խաղաղապահ առաքելությանը կհաջողվի իր վերահսկողության տիրույթում ծագած խնդիրները կարգավորելու և, ադրբեջանական կողմի հետ քաշումից հետո, անվտանգային լրացուցիչ երաշխիքների տրամադրմամբ խաղաղ բնակչությունը կվերադառնա իրենց տներ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

«Прилагаются все усилия, чтобы российская сторона приняла меры» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Информационный штаб Арцаха сообщает, что «власти Республики Арцах ведут активный диалог с командованием российских миротворческих сил».
«Прилагаются все усилия, чтобы российская сторона приняла соответствующие меры на всех уровнях в рамках своей миссии, для возвращения на исходные позиции  азербайджанских войск, вторгшихся 24 марта в село Парух Аскеранского района. В то же время Вооруженные силы Арцаха принимают дополнительные меры по обеспечению безопасности близлежащих сел.
Рассчитываем, что в результате последовательной работы российская миротворческая миссия сможет решить вопросы, возникшие в зоне ее контроля и после отвода азербайджанских сил мирное население сможет вернуться в свои дома с предоставлением дополнительных гарантий безопасности», - говорится в сообщении.