Արցախի ՊԲ-ն հայտնում է, որ հակառակորդը գիշերը 5 զոհ է ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանական ստորաբաժանումները գիշերը կրակ են բացել Արցախի Պաշպանության բանակի ստորաբաժանումների վրա՝ կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ եւ հարվածային ԱԹՍ:
«Ծավալված փոխհրաձգության արդյունքում հակառակորդի կողմից զոհվել է առնվազն 5 զինծառայող: Հայկական կողմից կա մեկ վիրավոր։ Ժամը 09։00 դրությամբ իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է։ Ակնկալում ենք, որ ռուս խաղաղապահները միջոցներ կձեռնարկեն ադրբեջանական ստորաբաժանումներին ելման դիրքեր վերադարձնելու ուղղությամբ»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրությունում:
Դրանում նաեւ նշվում է.
«Մարտի 24-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները ներխուժել են Արցախում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության գոտի, վերահսկողության տակ վերցնելով Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղն ու հարակից դիրքերը, ապա փորձել առաջխաղացում ապահովել Արցախի Հանրապետության արեւելյան սահմանագոտում: Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի եւ Արցախի համապատասխան մարմինների կողմից ժամեր տեւած բանակցությունները էական արդյունքներ չեն տվել, եւ հակառակորդը չի վերադարձել ելման դիրքեր»:

Армия обороны Арцаха сообщила, что противник потерял 5 человек - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Азербайджанские подразделения ночью открыли огонь по подразделениям Армии обороны Арцаха с применением огнестрельного оружия различного калибра и ударного БПЛА.
«В результате перестрелки противник потерял как минимум 5 военнослужащих. С армянской стороны есть один раненый. По состоянию на 09:00 ситуация относительно стабильна. Мы ожидаем, что российские миротворцы предпримут меры для возвращения азербайджанских подразделений на исходные позиции», - говорится в сообщении Армии обороны.
В нем также говорится:
«24 марта подразделения Вооруженных сил Азербайджана вошли в зону ответственности российских миротворческих сил в Арцахе, взяв под контроль село Парух Аскеранского района и прилегающие к нему позиции, а затем попытались обеспечить наступление на восточном направлении границы Республики Арцах. Многочасовые переговоры, которые вели российские миротворческие войска и соответствующие органы Арцаха не дали существенных результатов, и противник не вернулся на исходные позиции».