Ադրբեջանը ողջ գիշեր խախտել է զինադադարը Արցախում - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ մարտի 9-ին՝ օրվա ընթացքում, այնուհետև ողջ գիշեր Ադրբեջանի զինված ուժերը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների, ինչպես նաև ականանետերի կիրառմամբ, պարբերաբար խախտել է հրադադարը։
Մասնավորապես՝ մարտի 9-ին՝ ժամը 15։50-ից մինչև մարտի 10-ի ժամը 05։40-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը 15 անգամ 60 մմ տրամաչափի ականանետ է կիրառել՝ Խրամորթ գյուղի հարակից տարածքի վրա արձակելով ընդհանուր առմամբ 23 հատ ական։
Հայկական կողմից տուժածներ չկան։ Հրադադարի կոպիտ խախտումների վերաբերյալ տեղեկացվել է Արցախում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ՌԴ զորակազմը։

Azerbaijan violated ceasefire in Artsakh throughout the night - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Artsakh Defense Ministry reports that on March 9 during the day, later throughout the night the Azerbaijani armed forces periodically violated the ceasefire, using weapons of different calibers, including mortar launchers.
In particular, on March 9, from 15.50 p.m. to 05:40 a.m. March 10, the adversary used 60mm mortar launchers 15 times, firing a total of 23 shells in the direction of territory near Khramort village.
No casualties have been reported on the Armenian side. The Russian peacekeeping command in Artsakh was notified on the gross violation of the ceasefire.--