Ադրբեջանը «տարածքներ է բռնակցել», ասել է Իսրայելի նախկին ԱԳ նախարարը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Իսրայելի նախկին արտգործնախարար Շլոմո Բեն-Ամին ասել է, որ վերջին պատերազմի արդյունքում Ադրբեջանը «էական տարածքներ է բռնակցել»:
Տոլեդոյի Խաղաղության միջազգային կենտրոնի փոխնախագահ Շլոմո Բեն-Ամին այդ մասին գրում է «Լիբերալ ժողովրդավարության վերջը» հոդվածում:
«Լեռնային Ղարաբաղի անկլավի համար Հայաստանի եւ Ադրբեջանի տասնամյակներ տեւող հակամարտության վերջին բռնկումն ավարտվեց Ռուսաստանի միջնորդությանբ կնքված համաձայնությամբ, որը լեգիտիմացրեց Ադրբեւանի կողմից էական տարածքների բռնակցումը: Ռուսական խաղաղապահ զորքերն ուղարկվեցին համաձայնության իրագործումը ապահովելու համար, իսկ ՄԱԿ-ը որեւէ ներգրավվում չունեցավ», - գրում է Բեն-Ամին:

Photo: squarespace-cdn.com
Yerevan /Mediamax/. Shlomo Ben-Ami, a former Israeli foreign minister, said that Azerbaijan annexed "a significant amount of territory” as a result of the recent war.
Shlomo Ben-Ami, who is Vice President of the Toledo International Center for Peace, writes this in The End of Liberal Democracy article.
“The recent eruption of the decades-old conflict between Armenia and Azerbaijan over the enclave of Nagorno-Karabakh ended with a Russia-brokered deal that legitimized Azerbaijan’s annexation of a significant amount of territory. Russian peacekeeping forces were dispatched to enforce the deal. The UN was nowhere to be found”, Shlomo Ben-Ami writes.