ՊԲ-ն կասեցնում է հակառակորդի գրոհները հարավում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնում է, որ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հայտարարությունից հետո հարավային ուղղությամբ ուժգնացել է ԱԹՍ-ի օգտագործումը։
«ՊԲ ստորաբաժանումները կասեցնում են հակառակորդի բոլոր գրոհները ՝ պատճառելով մարդուժի և ԱԹՍ-ի մեծ կորուստներ։ Հակառակորդը նենգաբար փորձում է փոխել իրավիճակը մինչև հոկտեմբերի 10-ի ժամը 12:00-ից մարդասիրական նպատակներով հայտարարված կրակի դադարեցումը։
Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները պատրաստ են կասեցնելու հակառակորդի նախահարձակ մտադրությունները», - ասել է Շուշան Ստեփանյանը:

Армия обороны отражает атаки врага на юге - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь минобороны Армении Шушан Степанян сообщает, что после заявления министров иностранных дел России, Армении и Азербайджана противник активизировал атаки на южном направлении с применением БПЛА.
«Подразделения Армии обороны отражает все атаки противника, нанося большие потери в живой силе и БПЛА. Противник коварно пытается изменить ситуацию в свою пользу до 12:00 часов. Подразделения Армии обороны Арцаха готовы пресечь любые наступательные действия противника», - сказала Шушан Степанян.
Позднее она сообщила, что ударные БПЛА нанесли удары по селу Ерицванк в Арцахе и по селу Арцваник в Капанском районе Армении. Жертв нет.