ՊԲ-ն կասեցնում է հակառակորդի գրոհները հարավում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնում է, որ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հայտարարությունից հետո հարավային ուղղությամբ ուժգնացել է ԱԹՍ-ի օգտագործումը։
«ՊԲ ստորաբաժանումները կասեցնում են հակառակորդի բոլոր գրոհները ՝ պատճառելով մարդուժի և ԱԹՍ-ի մեծ կորուստներ։ Հակառակորդը նենգաբար փորձում է փոխել իրավիճակը մինչև հոկտեմբերի 10-ի ժամը 12:00-ից մարդասիրական նպատակներով հայտարարված կրակի դադարեցումը։
Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները պատրաստ են կասեցնելու հակառակորդի նախահարձակ մտադրությունները», - ասել է Շուշան Ստեփանյանը:

Yerevan /Mediamax/. Spokeswoman of Armenian Ministry of Defense Shushan Stepanyan has reported that Azerbaijan has intensified the use of UAVs in the southern section of the Artsakh-Azerbaijan line of contact after the announcement on humanitarian ceasefire by the Foreign Ministers of Russia, Armenia and Azerbaijan.
“Defense Army of Artsakh stops all the attacks, inflicting great losses of human resources and UAVs on the adversary. Azerbaijan is cunningly trying to change the situation until the ceasefire declared for humanitarian purposes on October 10 at 12:00.