Միջնորդները կանդրադառնան Փաշինյանի եւ Ալիեւի հանդիպմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները մոտ ապագայում կայցելեն տարածաշրջան, այսօր Մեդիամաքսին ասել է ֆրանսիացի միջնորդ Ստեֆան Վիսկոնտին։
Նա տեղեկացրել է, որ նոր է վերադարձել Լուքսեմբուրգից, որտեղ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների մասնակցությամբ կայացել է Արեւելյան Գործընկերության անդամ-երկրների նախարարական հանդիպումը:
«Մենք շատ շուտով կայցելենք տարածաշրջան։ Այցի կոնկրետ ժամկետների մասին պաշտոնապես կհայտարարեն Երեւանն ու Բաքուն»,- ասել է Ստեֆան Վիսկոնտին։
Նրա խոսքով՝ այցի ընթացքում կքննարկվեն խաղաղ բանակցությունների ակտիվացման հարցերը, կանդրադառնան Հայաստանի վարչապետի եւ Ադրբեջանի նախագահի վերջերս Դուշանբերում կայացած հանդիպմանը:

Посредники обсудят встречу Пашиняна и Алиева - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Сопредседатели Минской группы ОБСЕ в ближайшее время посетят регион, сообщил сегодня Медиамакс французский посредник Стефан Висконти.
Он отметил, что сегодня вернулся из Люксембурга, где прошла встреча министров иностранных дел стран-участниц Восточного партнерства с участием глав МИД Армении и Азербайджана.
«Мы в ближайшее время посетим регион. Конкретные сроки визита официально объявят Ереван и Баку», - сказал Стефан Висконти.
По его словам, в ходе визита будут обсуждаться вопросы интенсификации мирного процесса, а также недавняя встреча в Душанбе премьер-министра Армении и президента Азербайджана.