Միջնորդները կանդրադառնան Փաշինյանի եւ Ալիեւի հանդիպմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները մոտ ապագայում կայցելեն տարածաշրջան, այսօր Մեդիամաքսին ասել է ֆրանսիացի միջնորդ Ստեֆան Վիսկոնտին։
Նա տեղեկացրել է, որ նոր է վերադարձել Լուքսեմբուրգից, որտեղ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների մասնակցությամբ կայացել է Արեւելյան Գործընկերության անդամ-երկրների նախարարական հանդիպումը:
«Մենք շատ շուտով կայցելենք տարածաշրջան։ Այցի կոնկրետ ժամկետների մասին պաշտոնապես կհայտարարեն Երեւանն ու Բաքուն»,- ասել է Ստեֆան Վիսկոնտին։
Նրա խոսքով՝ այցի ընթացքում կքննարկվեն խաղաղ բանակցությունների ակտիվացման հարցերը, կանդրադառնան Հայաստանի վարչապետի եւ Ադրբեջանի նախագահի վերջերս Դուշանբերում կայացած հանդիպմանը:

Yerevan/Mediamax/. OSCE Minsk Group co-chairs will pay a visit to South Caucasus in the near future, French Co-Chair Stéphane Visconti has told Mediamax today.
He just returned from the Ministerial Eastern Partnership Council that took place in Luxemburg with the participation of the foreign ministries of Armenia and Azerbaijan, Stéphane Visconti said.
“We will effectively come to the region very soon, but the exact dates and times of meetings will be officially announced by the two capitals,” said Visconti.
According to him, the co-chairs will hold discussions on assessment of the situation on the ground and intensification of the peace negotiation, and that “comprises the follow-up of Armenian Prime Minister and Azerbaijani President’s meeting in Dushanbe”.