Մնացականյանը ՀԱՊԿ գործընկերներին է ներկայացրել Բաքվի քայլերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր Ալմաթիում մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության արտգործնախարարների խորհրդի նիստին:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, ելույթ ունենալով նիստում՝ Զոհրաբ Մնացականյանը ներկայացրել է կազմակերպությունում Հայաստանի առաջնահերթությունները, Հայաստանի գնահատականներն ու մոտեցումները տարածաշրջանային եւ միջազգային մարտահրավերների առնչությամբ:
ՀՀ ԱԳ նախարարն իր գործընկերներին տեղեկացրել է, որ հունիսի 10-ին ադրբեջանական կողմի գործողությունների հետեւանքով Արցախի ՊԲ զինծառայող է զոհվել։
Ներկայացնելով շփման գծի երկայնքով Բաքվի գործողությունները՝ Զոհրաբ Մնացականյանը շեշտել է, որ դրանք անընդունելի եւ անպատասխանատու քայլեր են՝ ուղղված իրավիճակի սրմանը, որոնք կասկածի տակ են դնում խաղաղ բանակցությունների առաջընթացն ապահովելու Ադրբեջանի հանձնառությունը։

Мнацаканян представил шаги Баку коллегам по ОДКБ - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян сегодня в Алматы принял участие в заседании Совета министров иностранных дел Организации договора о коллективной безопасности (ОДКБ).
По сообщению МИД Армении, Зограб Мнацаканян представил на заседании приоритеты Армении в организации, оценки и подходы к региональным и международным вызовам.
Глава МИД Армении сообщил коллегам, что в результате действий азербайджанской стороны 10 июня  был убит военнослужащий Армии обороны Арцаха.
Представив шаги Баку на всей линии соприкосновения, Зограб Мнацаканян назвал их «недопустимыыми и безответственными»,  направленными на обострение ситуации и ставящими под сомнение приверженность Азербайджана мирному переговорному процессу.