Երեւանում քննարկվել է Սարգսյան-Ալիեւ հանդիպման կազմակերպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ստեֆան Վիսկոնտիին եւ Էնդրյու Շոֆերին, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկին։
ԱԳՆ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ հանդիպմանը շարունակվել են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հանդիպման կազմակերպման վերաբերյալ քննարկումները։
Մեդիամաքսը նշում է, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանն ու Իլհամ Ալիեւը վերջին անգամ հանդիպել են ավելի քան մեկ տարի առաջ՝ 2016թ. հունիսի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում:

В Ереване обсудили организацию встречи Саргсян-Алиев - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял сегодня сопредседателей Минской группы ОБСЕ Игоря Попова, Стефана Висконти и Эндрю Шофера и личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспшика.
Согласно сообщению МИД, на встрече продолжились обсуждения относительно организации встречи президентов Армении и Азербайджана.
Медиамакс отмечает, что президенты Армении и Азербайджана Серж Саргсян и Ильхам Алиев в последний раз встречались более года назад – 20 июня 2016 года в Санкт-Петербурге.