Արցախի ՊԲ-ի տեսանյութն Ադրբեջանի իրական կորուստների մասին - Mediamax.am
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակը հրապարակել է տեսագրություն, որտեղ երեւում է Սեյսուլանի ուղղությամբ Ադրբեջանի մարդկային կորուստները:
«Ըստ պաշտոնական Բաքվի՝ 21-ը հավասար է 12-ի: Բանից պարզվում է, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը սեփական կորուստները թաքցնելու համար դիմում է պարզունակ հնարքի՝ փոխում է թվերի տեղերը եւ միայն մեկ մարտում ունեցած 21 զոհը ներկայացնում որպես 12:
Ի դեպ, այս տեսագրությունում կլոր շրջանակի մեջ պատկերված են այն սպանված ադրբեջանցիների դիակները, ովքեր իբրեւ թե գրավվել են Սեյսուլանը: Այն ինչ, Սեյսուլանը ինչպես հայկական եղել է, այնպես էլ մնում է հայկական»,- ասված է ԼՂՀ ՊԲ հայտարարության մեջ:

Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики обнародовала видеозапись, на которой видны человеческие потери Азербайджана на направлении Сейсулана.
«По версии официального Баку, 21 равно 12. Оказывается, чтобы скрыть собственные потери, министерство обороны Азербайджана прибегает к примитивным уловкам, переставляя местами цифры, и 21 жертву одного лишь боя выдает за 12.
Кстати, в видеозаписи кружками обведены тела азербайджанцев, которые «захватили Сейсулан», в то время как Сейсулан как был армянским, так и остался», - говорится в заявлении Армии обороны НКР.