Գրիգորյանը եւ Հաջիեւը խոսել են «հավերժական» խաղաղության մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը եւ Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիեւը համատեղ հարցազրույց են տվել Euronews հեռուստաընկերությանը Դոհայում, որտեղ երկու պաշտոնյաները միջազգային կոնֆերանսի էին մասնակցում:
Euronews-ի հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ Գրիգորյանն ու Հաջիեւն ասել են, որ պատերազմն ավարտված է, խաղաղությունը պետք «հավերժական» լինի ապագա սերունդների համար, եւ երկու երկրները պետք է նայեն համատեղ ապագային:
«Բոլոր հակամարտություններում կողմերը միմյանց չեն վստահում: Բայց մենք աշխատում ենք այդ ուղղությամբ: Ինչպես ասվում է հայտնի երգում՝ «եւս մի աղյուս պատի մեջ». այս դեպքում՝ դրական իմաստով: Մենք փորձում ենք կառուցել այդ վստահության պատը», - ասել է Արմեն Գրիգորյանը:

Григорян и Хаджиев поговорили о «вечном» мире - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян и помощник президента Азербайджана Хикмет Хаджиев дали совместное интервью телеканалу Euronews в Дохе, где принимали участие в международной конференции.
В сообщении Euronews говорится, что Григорян и Хаджиев заявили, что война окончена, мир должен быть «вечным» для будущих поколений, и обе страны должны смотреть в совместное будущее.
«Во всех конфликтах стороны не доверяют друг другу. Но мы работаем в этом направлении. Как говорится в известной песне, «еще один кирпич в стене». В данном случае - в позитивном смысле. Мы пытаемся выстроить эту стену доверия», - сказал Армен Григорян.