Գրիգորյանը եւ Հաջիեւը խոսել են «հավերժական» խաղաղության մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը եւ Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիեւը համատեղ հարցազրույց են տվել Euronews հեռուստաընկերությանը Դոհայում, որտեղ երկու պաշտոնյաները միջազգային կոնֆերանսի էին մասնակցում:
Euronews-ի հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ Գրիգորյանն ու Հաջիեւն ասել են, որ պատերազմն ավարտված է, խաղաղությունը պետք «հավերժական» լինի ապագա սերունդների համար, եւ երկու երկրները պետք է նայեն համատեղ ապագային:
«Բոլոր հակամարտություններում կողմերը միմյանց չեն վստահում: Բայց մենք աշխատում ենք այդ ուղղությամբ: Ինչպես ասվում է հայտնի երգում՝ «եւս մի աղյուս պատի մեջ». այս դեպքում՝ դրական իմաստով: Մենք փորձում ենք կառուցել այդ վստահության պատը», - ասել է Արմեն Գրիգորյանը:

Yerevan /Mediamax/. Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan and Assistant to the President of Azerbaijan Hikmet Hajiyev gave a joint interview to Euronews in Doha, where the two officials were participating in an international conference.
The Euronews reported that Grigoryan and Hajiyev said that the war is over and that peace must be “eternal” for future generations, and that both countries should now look toward a joint future.
“In all conflicts, sides do not trust each other. But we have been working towards this. As the famous song said, ‘it’s another brick in the wall,’ in the positive sense of that quote. We are trying to build that wall of trust,” Grigoryan said.