Միրզոյանն ասել է, որ Հայաստանը բախվում է հիբրիդային սպառնալիքների աճին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը բախվում է հիբրիդային սպառնալիքների աճին, ասել է արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը:
Հոկտեմբերի 20-ին ելույթ ունենալով Եվրոպական միության կողմից կազմակերպված «Միջտարածաշրջանային անվտանգություն և փոխկապակցվածություն» թեմայով նախարարական հանդիպմանը, Արարատ Միրզոյանն ասել է.
«Ինչպես շատ ժողովրդավարություններ, այսօր Հայաստանը բախվում է հիբրիդային սպառնալիքների աճին, հատկապես օտարերկրյա տեղեկատվական մանիպուլյացիաների և միջամտությունների:
Սրանք առանձին գործողություններ չեն, դրանք թիրախավորված, համակարգված, թշնամական արշավներ են, որոնք միտված են կոնկրետ նպատակների  իրականացմանը՝ ներառյալ ինքնիշխանության և ժողովրդավարական ինստիտուտների նկատմամբ վստահության թուլացումը, համագործակցության և համախոհ գործընկերությունների ձգտումների խաթարումը։
Դրա դեմ պայքարը պահանջում է ամուր, վստահության վրա հիմնված համագործակցություն այն պետությունների միջև, որոնք կիսում են միջազգային իրավունքի հիմնարար սկզբունքների և նորմերի, ինչպես նաև ժողովրդավարական կենսակերպի նկատմամբ հավատարմությունը»։

Мирзоян заявил, что Армения сталкивается с ростом гибридных угроз - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Армения сталкивается с ростом гибридных угроз, заявил министр иностранных дел Арарат Мирзоян.
Выступая 20 октября на министерской встрече «Межрегиональная безопасность и взаимосвязанность», организованной Европейским союзом, Арарат Мирзоян заявил:
«Как и многие демократические страны, Армения сегодня сталкивается с ростом гибридных угроз, особенно манипулированием информацией и вмешательством со стороны других стран.
Это не отдельные действия, а целенаправленные, скоординированные, враждебные кампании, направленные на достижение конкретных целей, включая подрыв доверия к суверенитету и демократическим институтам, стремления к сотрудничеству и партнерству.
Борьба с этим требует прочного, основанного на доверии сотрудничества между государствами, которые разделяют приверженность основополагающим принципам и нормам международного права, а также демократическому образу жизни».