Փաշինյանը Բրյուսելում կմասնակցի «Համաշխարհային դարպասներ» համաժողովին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 8-ին եւ 9-ին աշխատանքային այցով կգտնվի Բրյուսելում։
Կառավարությունից հայտնել են, որ նա կմասնակցի «Համաշխարհային դարպասներ» (Global Gateway) միջազգային երկրորդ համաժողովին։
Նախատեսված են Փաշինյանի հանդիպումները արտերկրի գործընկերների հետ։
Մեդիամաքսը նշում է, որ հոկտեմբերի 10-ին Դուշանբեում կայանալու է Անկախ պետությունների համագործակցության գագաթնաժողովը, որին Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցության մասին պաշտոնական հաղորդագրություն առայժմ չի տարածվել:
Այնուհանդերձ, Ռուսաստանի նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովն այսօր ասել է, որ գագաթնաժողովին մասնակցելու են Ռուսաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Ղրղզստանի, Ղազախստանի, Տաջիկստանի, Թուրքմենստանի նախագահները եւ Հայաստանի վարչապետը:

Pashinyan to participate in Global Gateway Forum in Brussels - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will be on a working visit to Brussels on October 8 and 9.
The Government’s press office reported that he will attend the second edition of the Global Gateway Forum.
Meetings with foreign colleagues are also planned.
Mediamax notes that the Commonwealth of Independent States summit will be held in Dushanbe on October 10, but no official news release about Nikol Pashinyan’s participation has been released.
However, Russian presidential aide Yuri Ushakov said today that the presidents of Russia, Azerbaijan, Belarus, Kyrgyzstan, Kazakhstan, Tajikistan, Turkmenistan, and the Prime Minister of Armenia will participate in the summit.