Հայաստանից «Ռուսաստանի շուրջ կառուցողական տեղեկատվական ֆոն» են ակնկալում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի դեսպան Գուրգեն Արսենյանին փոխանցել է դիրքորոշումը «Հայաստանում Ռուսաստանի եւ երկկողմ կապերի շուրջ կառուցողական տեղեկատվական ֆոն պահպանելու անհրաժեշտության վերաբերյալ»:
Հուլիսի 7-ին Գալուզինի եւ Արսենյանի միջեւ կայացած հանդիպման վերաբերյալ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ քննարկվել են երկկողմ եւ տարածաշրջանային հարցեր, եւ «ճշգրտվել է ռուս-հայկական առաջիկա շփումների ժամանակացույցը»:
Ռուսական կողմը վերահաստատել է Ռուսաստանի եւ Հայաստանի համապատասխան գերատեսչությունների միջեւ խորհրդակցությունների հերթական փուլ անցկացնելու առաջարկը:

Yerevan /Mediamax/. Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin informed the Armenian Ambassador to Russia, Gurgen Arsenyan, that “it is necessary to maintain a constructive information background in Armenia around Russia and bilateral relations.”
The Russian Foreign Ministry reports that at the meeting held on July 7, Galuzin and Arsenyan discussed issues related to bilateral and regional agenda as well as “upcoming Armenian-Russian contacts”.
The Russian side confirmed its proposal to hold another round of consultations between relevant departments of Russia and Armenia.