«Մշակվում է Երեւանում ԵՄ դեսպանություններից Թբիլիսի կանխիկ գումար առաքելու տարբերակը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի Արտաքին հետախուզության ծառայության մամուլի գրասենյակը հաղորդագրություն է տարածել այն մասին, որ ԵՄ ղեկավարությունը «նպատակ ունի ցանկացած գնով «Վրաստանը վերադարձնել ժողովրդավարության և եվրաինտեգրման ճանապարհին»»:
«Թբիլիսիում ԵՄ ներկայացուցչությանը զգալի միջոցներ են հատկացվել ցույցերին օժանդակելու եւ դրանք համակարգելու համար: Հակակառավարական ցույցերի յուրաքանչյուր մասնակցի նախատեսվում է օրական վճարել մինչև 120 եվրո: Վրացական իշխանությունների կողմից կործանարար գործողությունների ֆինանսավորման ուղիները արգելափակելու փորձերի դեպքում մշակվում է Հայաստանում ԵՄ անդամ երկրների դեսպանություններից Թբիլիսի կանխիկ գումարի առաքման տարբերակը», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
« Անդրկովկասում Եվրամիության «ստվերային» գործունեության մասին պետք է իմանան ոչ միայն Վրաստանի քաղաքացիները, հատկապես որ նրանք արդեն հստակ և վճռական պատասխան են տվել իրենց երկրի ինքնիշխանության նկատմամբ եվրոպական ոտնձգություններին: Կարևոր է, որ այդ մասին տեղյակ լինեն եվրոպացի հարկատուները, որոնց Բրյուսելը կոչ է անում «ձգել գոտիները» եւ սնվել «համաշխարհային ժողովրդավարության հաղթանակի» առասպելներով», - նշում է Ռուսաստանի Արտաքին հետախուզության ծառայության մամուլի գրասենյակը:

Ереван /Медиамакс/. Пресс-бюро Службы внешней разведки России выступило с сообщением о том, что руководство ЕС «нацелено любой ценой «вернуть Грузию на путь демократии и евроинтеграции»».
«Представительству ЕС в Тбилиси выделены значительные средства на поддержание и координацию манифестаций. Каждому из участников антиправительственных выступлений намечено выплачивать до 120 евро за день «работы». На случай попыток грузинских властей заблокировать каналы финансирования подрывных акций прорабатывается вариант доставки наличной валюты в Тбилиси из посольств стран ЕС в Армении», - говорится в сообщении.
«О «теневой» стороне активности Евросоюза в Закавказье нужно знать не только гражданам Грузии, тем более что они уже дали четкий и решительный ответ на европейские посягательства на суверенитет своей страны. Важно, чтобы об этом узнали европейские налогоплательщики, которых Брюссель по-прежнему призывает «потуже затягивать пояса» и кормиться баснями о «всемирном торжестве демократии», - отмечает