Մոսկվայում զգուշորեն են մեկնաբանում Ադրբեջանի գործողությունները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մոսկվան հույս ունի, որ իր հետագա քայլերում Ադրբեջանը կառաջնորդվի Ռուսաստանի հետ համագործակցության կարեւորության ընկալմամբ:
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Միխայիլ Գալուզինը՝ պատասխանելով երկու երկրների հարաբերությունների մասին հարցին՝ Բաքվում «Ռուսական տան» փակման եւ «Sputnik Ադրբեջանի» լուծարման լույսի ներքո:
«Ես վստահ եմ, որ պաշտոնական Բաքվում հասկանում են Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ դաշնակցային փոխգործակցության կարեւորությունը: Կցանկանայի հույս հայտնել, որ ադրբեջանական գործընկերները իրենց հետագա քայլերում կառաջնորդվեն մեր առաջնորդների պայմանավորվածությունների կատարման բացառիկ կարեւորության ընկալմամբ», - ասել է ռուսաստանցի դիվանագետը:

Moscow comments cautiously on Azerbaijan’s actions
Yerevan /Mediamax/. Moscow expects that in its further steps Azerbaijan will be guided by the understanding of the importance of cooperation with Russia.
TASS reports that Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin said this when asked about the countries’ relations amid the closure of the Russian House in Baku and the shutdown of Sputnik Azerbaijan.
“I am confident that official Baku understands the importance of allied interaction between Russia and Azerbaijan. I hope that Azerbaijani partners in their further steps will be guided by the understanding of the exceptional importance of implementing the agreements reached by our leaders across all aspects of our relations,” the Russian diplomat said.