Մոսկվայում զգուշորեն են մեկնաբանում Ադրբեջանի գործողությունները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մոսկվան հույս ունի, որ իր հետագա քայլերում Ադրբեջանը կառաջնորդվի Ռուսաստանի հետ համագործակցության կարեւորության ընկալմամբ:
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Միխայիլ Գալուզինը՝ պատասխանելով երկու երկրների հարաբերությունների մասին հարցին՝ Բաքվում «Ռուսական տան» փակման եւ «Sputnik Ադրբեջանի» լուծարման լույսի ներքո:
«Ես վստահ եմ, որ պաշտոնական Բաքվում հասկանում են Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ դաշնակցային փոխգործակցության կարեւորությունը: Կցանկանայի հույս հայտնել, որ ադրբեջանական գործընկերները իրենց հետագա քայլերում կառաջնորդվեն մեր առաջնորդների պայմանավորվածությունների կատարման բացառիկ կարեւորության ընկալմամբ», - ասել է ռուսաստանցի դիվանագետը:

В Москве осторожно комментируют действия Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Москва рассчитывает, что в своих дальнейших шагах Азербайджан будет руководствоваться пониманием важности сотрудничества с Россией.
Как сообщает ТАСС, об этом заявил заместитель министра иностранных дел России Михаил Галузин, отвечая на вопрос об отношениях стран на фоне закрытия Русского дома в Баку и упразднения Sputnik Азербайджан.
«Я уверен, что в официальном Баку понимают важность союзнического взаимодействия между Россией и Азербайджаном. Хотел бы рассчитывать, что азербайджанские партнеры в своих дальнейших шагах будут руководствоваться пониманием исключительной важности выполнения договоренностей наших лидеров в том, что касается всего комплекса наших отношений», - заявил российский дипломат.