Փաշինյան. Խաղաղության օրակարգը ԱՄՆ առաջնահերթությունների ցանկում ներառելը կարեւոր է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ «Հարավային Կովկասում խաղաղության հասնելու օրակարգն ԱՄՆ քաղաքական վերնախավի առաջնահերթությունների ցանկում ներառելը կլիներ շատ կարևոր»:
Կառավարությունից հայտնում են, որ վարչապետն այդ մասին ասել է՝ Վաշինգտոնում ելույթ ունենալով «Save Armenia»-ի կողմից կազմակերպված ընդունելության ժամանակ:
«Ես հավատում եմ, որ ժողովրդավարությունը Հայաստանում անշրջելի է։ Հիմա գոյություն ունի միայն մեկ գործիք, որով փորձ է արվում խափանել Հայաստանի ժողովրդավարական ուղին, և դա պատերազմի, սրացումների և հակամարտության գործիքն է։
Սա է պատճառը, որ մենք այսքան կենտրոնացած ենք այս օրակարգի վրա, որովհետև համոզված ենք, որ խաղաղությունը շատ կարևոր է և առանցքային ազատության համար», - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Pashinyan: Including the peace agenda among U.S. priorities is important - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said that “it would be very important to include the agenda of establishing peace in the South Caucasus in the list of priorities of the U.S. political elite.”
The Government’s press office reports that the Prime Minister made these remarks during a reception organized by “Save Armenia” in Washington D.C.
“I believe that democracy in Armenia is irreversible. There is only one tool now that is being used to try to undermine Armenia’s democratic path and that is - war, escalation, and conflict.
This is why we are so focused on this agenda, because we are convinced that peace is very important and pivotal for freedom,” Pashinyan said.