Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենն ասել է, որ Վաշինգտոնը քննարկում է Հայաստանից ստացված «մի շարք հարցումները»։
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, ելույթ ունենալով ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում կայացած լսումների ժամանակ, ամերիկյան դիվանագիտության ղեկավարն ասել է.
«Մենք դիտարկում Հայաստանից ստացված մի շար հարցումները, որպեսզի նշմարենք, թե էլ ինչ կարելի է անել մեր աջակցությունն ու համագործակցությունն ամրապնդելու համար»։
Բլինքենը հիշեցրել է, որ ապրիլի 5-ին Բրյուսելում հանդիպել է Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենի եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Նա նշել է, որ հանդիպման նպատակն էր պարզել, թե ինչ կարող են անել ԱՄՆ-ն եւ ԵՄ-ն Հայաստանին աջակցելու համար։

Ереван /Медиамакс/. Госсекретарь США Энтони Блинкен заявил, что в Вашингтоне рассматривают «серию запросов» Армении.
Как сообщает ТАСС, выступая на слушаниях в комитете по иностранным делам Палаты представителей Конгресса США, глава американской дипломатии сказал:
«Мы рассматриваем серию запросов со стороны Армении, чтобы определить, что еще можно сделать для укрепления нашей поддержки и сотрудничества».
Блинкен напомнил, что 5 апреля в Брюсселе состоялась его встреча с главой Еврокомиссии Урсулой фон дер Ляйен и премьер-министром Армении Николом Пашиняном. Он отметил, что целью встречи было выяснить, что США и ЕС «могут сделать, чтобы поддержать Армению».